Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rio 2016: Kompletné výsledky (sobota 6. augusta)

Američanka Virginia Thasherová (uprostred) získala prvú zlatú olympijskú medailu na hrách v Riu de Janeiro. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 6. aug 2016 o 15:22

Pozrite si súhrn dnešných výsledkov z olympiády v Riu.

Výsledky Slovákov

Strelec Juraj Tužinský skončil vo vzduchovej pištoli na 4. mieste, Pavol Kopp obsadil 38. miesto.

Plavec Richard Nagy bol v pretekoch na 400 m polohové preteky v osobnom rekorde deviaty a o jedinú priečku mu ušiel postup do finále.

Plavkyňa Katarína Listopadová skončila na 100 m motýlik na 30. mieste a nepostúpila do semifinále.

Plavec Tomáš Klobučník skončil na 100 m prsia na 42. mieste a nepostúpil do semifinále.

Cyklista Patrik Tybor obsadil v pretekoch jednotlivcov 45. priečku.

Tenista Andrej Martin zdolal v prvom kole dvojhry Američana Denisa Kudlu 6:0, 6:3.

Tenistka Anna Karolína Schmiedlová zdolala v prvom kole dvojhry Talianku Robertu Vinciovú 7:5, 6:4..

Stolná tenistka Barbora Balážová vyhrala v prvom kole nad Yadirou Silvovou z Mexika 4:0 na sety, Eva Ódorová prehrala s Američankou Wu Je 1:4.

Do druhého kola sa prebojoval aj stolný tenista Jang Wang. V prvom kole potvrdil úlohu favorita a Mexičana Marcosa Madrida zdolal za 34 minút 4:1 na sety.

Cyklistika

Preteky s hromadným štartom mužov (237,5 km): 

1. Greg van Avermaet (Belg.) 6:10:05 h,
2. Jakob Fuglsang (Dán.) - rovnaký čas,
3. Rafal Majka (Poľ.) +5 s,
4. Julian Alaphilippe (Fr.),
5. Joaquim Rodríguez (Šp.),
6. Fabio Aru (Tal.),
7. Louis Meintjes (JAR) - všetci +22,
8. Andrej Zejc (Kaz.) +25,
...
45. PATRIK TYBOR (SR) +20:00 min.

Plávanie

Muži - 400 m polohové preteky - finále

1. Kosuke Hagino (Jap.) 4:06,05,
2. Chase Kalitz (USA) 4:06,75,
3. Daija Sato (Jap.) 4:09,71, 
4. Max Litchfield (V. Brit.) 4:11,62, 
5. Jay Litherland (USA) 4:11,68, 
6. Thomas Fraser-Holmes (Austr.) 4:11,90, 
7. Travis Mahoney (Austr.) 4:15,48, 
8. Joan Lluis Pons Ramon (Šp.) 4:16,58 
...
9. RICHARD NAGY (SR) 4:13,87 - nepostúpil do finále

Muži - 100 m prsia - rozplavby:

1. Adam Peaty (V. Brit.) 57,55 -  svetový rekord,
2. Jasuhiro Koseki (Jap.) 58,91,
3. Felipe Franca (Braz.) 59,01,
...
42. TOMÁŠ KLOBUČNÍK (SR) 1:02,93 - nepostúpil do semifinále

Muži - 400 m v.sp - finále:

1. Mack Horton (Austr.) 3:41,55, 
2. Sun Jang (Čína) 3:41,68, 
3. Gabriele Detti (Tal.) 3:43,49, 
4. Conor Dwyer (USA) 3:44,01, 
5. Connor Jaeger (USA) 3:44,16, 
6. James Guy (V. Brit.) 3:44,68, 
7. David McKeon (Austr.) 3:45,28, 
8. Jordan Pothain (Fr.) 3:49,07

Ženy - 100 m motýlik - rozplavby:

1. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 56,26 s,
2. Dana Vollmerová (USA) 56,56,
3. Penny Oleksiaková (Kan.) 56,73,
...
30. KATARÍNA LISTOPADOVÁ (SR) 59,57 - nepostúpila do semifinále

Ženy - 400 m pol.pr:

1. Katinka Hosszúová (Maď.) 4:26,36, 
2. Madeline Diradová (USA) 4:31,15, 
3. Mireia Belmonteová Garciová (Šp.) 4:32,39, 
4. Hannah Mileyová (V. Brit.) 4:32,54, 
5. Emily Overholtová (Kan.) 4:34,70, 
6. Elizabeth Beiselová (USA) 4:34,98, 
7. Aimee Willmottová (V. Brit.) 4:35,04, 
8. Sakiko Šimizuová (Jap.) 4:38,06

Ženy - štafeta 4x100 m v.sp.:

1. Austrália (Emma McKeonová, Brittany Elmslieová, Bronte Campbellová, Cate Campbellová) 3:30,65 - svetový rekord, 
2. USA (Simone Manuelová, Abbey Weitzeilová, Dana Vollmerová, Katie Ledecka) 3:31,89, 
3. Kanada (Sandrine Mainvilleová, Chantal Van Landeghemová, Taylor Madison Rucková, Penny Oleksiaková) 3:32,89, 
4. Holandsko 3:33,81, 
5. Švédsko 3:35,90, 
6. Taliansko 3:36,78, 
7. Francúzsko 3:37,45,
8. Japonsko 3:37,78

Stolný tenis

Ženy

1. kolo:
Wu Je (USA) - EVA ÓDOROVÁ (SR) 4:1 (-3, 5, 9, 6, 8)
BARBORA BALÁŽOVÁ (SR) - Yadira Silvová (Mex.) 4:0 (10, 5, 8, 7)

2. kolo:

JANG WANG (SR) - Marcos Madrid (Mex.) 4:1 (8, 8, 6, -5, 6)

Športová streľba

Muži - vzduchová pištoľ 60

Poradie po kvalifikácii:


1. Pchang Wej (Čína) 590,
2. Čin Čong-oh (Kór. rep.) 584,
3. JURAJ TUŽINSKÝ (SR) 582,
4. Hoang Suan Vinh (Viet.) 581,
5. Giuseppe Giordano (Tal.) 580,
6. Džitu Rai (India) 580,
7. Felipe Almeida Wu (Braz.) 580,
8. Vladimir Gončarov (Rus.) 580,
...
38. PAVOL KOPP

Konečné poradie:

1. Hoang Suan Vinh (Viet.) 202,5 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 581),
2. Felipe Almeida Wu (Braz.) 202,1 (580),
3. Pchang Wej (Čína) 180,4 (590),
4. JURAJ TUŽINSKÝ (SR) 159,4 (582),
5. Čin Čong-oh (Kór. rep.) 139,8 (584),
6. Giuseppe Giordano (Tal.) 118,4 (580),
7. Vladimir Gončarov (Rus.) 98,9 (580),
8. Džitu Rai (India) 78,7 (580)

Tenis

Dvojhra žien - 1. kolo:

Elina Svitolinová (Ukr.-15) - Andrea Petkovicová (Nem.) 2:6, 6:1, 6:3
Čeng Saj-saj (Čína) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) 6:4, 7:5
Madison Keysová (USA-7) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:3, 6:3
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-9) - Ana Ivanovičová (Srb.) 2:6, 6:1, 6:2
Šuaj Čang (Čína) - Timea Bacsinszká (Švaj.-12) 6:7 (4), 6:4, 7:6 (7)
Barbora Strýcová (ČR-16) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 7:6 (6), 6:1
Sara Erraniová (Tal.) - Kiki Bertensová (Hol.) 4:6, 6:4, 6:3
Daria Kasatkinová (Rus.) - Ons Jabeurová (Tun.) 3:6, 7:6 (4), 6:1
Ana Konjuhová (Chor.) - Annika Becková (Nem.) 7:6 (5), 6:1
Kristina Mladenovicová (Fr.) - Aleksandra Kruničová (Srb.) 6:1, 6:4 
Monica Niculescová (Rum.) - Verónica Cepedeová-Roygová (Parag.) 6:2, 6:3 
Lucie Šafářová (ČR) - Karin Knappová (Tal.) 4:6, 6:1, 6:1
Heather Watsonová (V. Brit.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:4, 6:7 (5), 6:3, 
ANNA KAROLÍNA SCHMiEDLOVÁ (SR) - Roberta Vinciová (Tal.) 7:5, 6:4.
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-14) - Magda Linettová (Poľ.) 6:0, 6:3,
Eugenie Bouchardová (Kan.) - Sloane Stephensová (USA) 6:3, 6:3,
Kirsten Flipkensová (Bel.) - Venus Williamsová (5-USA) 4:6, 6:3, 7:6 (5),

Dvojhra - muži - 1. kolo:

Gastao Elias (Portug.) - Thanasi Kokkinakis (Aus.) 7:6 (4), 7:6 (3)
Andreas Seppi (Tal.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:3, 3:6, 7:6 (6)
ANDREJ MARTIN (SR) - Denis Kudla (USA) 6:0, 6:3
Kei Nišikori (Jap.-4) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.) 6:2, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) - Malek Jaziri (Tun.) 4:6, 7:5, 6:3
Marin Čilič (Chor.-9) - Grigor Dimitrov (Bul.) 6:1, 6:4
Taro Daniel (Jap.) - Jack Sock (USA-14) 6:4, 6:4
Kyle Edmund (V. Brit.) - Jordan Thompson (Aus.) 6:4, 6:2
John Millman (Aus.) - Ričardas Berankis (Litva) 6:0, 6:0 
Steve Johnson (USA-12) - Darian King (Barb.) 6:3, 6:2
Juiči Sugita (Jap.) - Brian Baker (USA) 5:7, 7:5, 6:4
Gilles Simon (Fr.-15) - Borna Čorič (Chor.) 6:4, 7:6 (1)
Jevgenij Donskoj (Rus.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 6:4,
Dudi Sela (Izr.) - Damir Džumhur (BaH) 6:4, 6:4,
Gael Monfils (6-Fr.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:1, 6:3, 

Štvorhra mužov - 1. kolo:

Oliver Marach, Alexander Peya (Rak.) - Alexander Bury, Max Mirnyj (Biel.) 7:6 (4), 7:5
Florin Mergea, Horia Tecau (Rum.-5) - Federico Delbonis, Guillermo Durán (Arg.) 6:3, 6:2
Roberto Bautista-Agut, David Ferrer (Šp.-8) - Lukáš Rosol, Radek Štěpánek (ČR) 6:1, 6:4
Juan Martín Del Potro, Máximo González (Arg.) - Chris Guccione, John Peers (Aus.) 6:4, 7:5
Santiago González, Miguel Ángel Reyes-Varela (Mex.) - Colin Fleming, Dominic Inglot (V. Brit.) 6:3, 6:0 
Lukasz Kubot, Marcin Matkowski (Poľ.) - Rohan Bopanna, Leander Paes (India) 6:4, 7:6 (6) 

Štvorhra žien - 1. kolo:

Daria Kasatkinová, Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Anna-Lena Grönefeldová, Laura Siegemundová (Nem.) 6:1, 6:4, 
Misaki Doiová, Eri Hozumiová (Jap.) - Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová (2-Fr.) 6:0, 0:6, 6:4, 
Garbine Muguruzová, Carla Suarezová Navarrová (4-Šp.) - Paula Cristina Goncalvesová, Teliana Pereirová (Braz.) 7:6 (6), 6:2, 
Timea Bacsinszká, Martina Hingisová (5-Švajč.) - Daria Gavrilovová, Samantha Stosurová (Austr.) 6:4, 4:6, 6:2, 
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (7-Rus.) - Anastasia Rodionovová, Arina Rodionovová (Austr.) 6:1, 6:2, 
Johanna Kontová, Heather Watsonová (V. Brit.) - Jelena Jankovičová, Aleksandra Kruničová (Srb.) 6:2, 6:1, 
Šuaj Pcheng, Šuaj Čang (Čína) - Sania Mirzová, Prarthana Thombareová (India) 7:6 (6), 5:7, 7:5

Basketbal

Ženy

A-skupina: 
Turecko - Francúzsko 39:55 (16:8, 3:14, 16:19, 4:14)
Brazília - Austrália 66:84 (39:35)
Bielorusko - Japonsko 73:77 (40:41)

B-skupina: 
Čína - Kanada 68:90 (9:19, 17:18, 20:23, 22:30)

Muži

A-skupina: 

Austrália - Francúzsko 87:66 (36:33)
Čína - USA 62:119 (30:59)
Venezuela - Srbsko 62:86 (23:44)

Športová streľba

Vzduchová puška 40 - ženy

1. Virginia Thrasherová (USA) 208,0 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 416,3),
2. Tu Li 207,0 (420,7 - olymp. rekord),
3. Ji S'-ling (obe Čína) 185,4 (415,9),
4. Barbora Englederová (Nem.) 165,0 (420,3),
5. Daria Vdovinová (Rus.) 143,5 (417,4),
6. Elaheh Ahmadiová (Irán) 122,5 (417,8)

Hádzaná

Ženy

A-skupina: 

Čierna Hora - Španielsko 19:25 (10:14)
Nórsko - Brazília 28:31 (16:17)
Rumunsko - Angola 19:23 (9:11)

B-skupina: 
Holandsko - Francúzsko 14:18 (6:10)
Rusko - Kórejská republika 30:25 (12:13) 

Pozemný hokej

Muži

A-skupina:
Belgicko - Veľká Británia 4:1 (1:1)
Austrália - Nový Zéland 2:1 (2:0)
Španielsko - Brazília 7:0 (1:0

B-skupina:
Argentína - Holandsko 3:3 (1:1)
India - Írsko 3:2 (2:0)
Kanada - Nemecko 2:6 (1:4)

Ženy

B-skupina:
Argentína - USA 1:2 (0:0)

Sedmičkové ragby 

Ženy

A-skupina:
USA - Fidži 7:12 (0:7)
Austrália - Kolumbia 53:0 (27:0)
USA - Kolumbia 48:0 (24:0)
Austrália - Fidži 36:0 (19:0) 

B-skupina:
Francúzsko - Španielsko 24:7 (12:0)
Nový Zéland - Keňa 52:0 (21:0)
Francúzsko - Keňa 38:7 (14:7)
Nový Zéland - Španielsko 19:5 (12:0) 

C-skupina:
Veľká Británia - Brazília 29:3 (7:3)
Kanada - Japonsko 45:0 (26:0)
Veľká Británia - Japonsko 40:0 (26:0)
Kanada - Brazília 38:0 (26:0) 

Vodné pólo

Muži

A-skupina:
Srbsko - Maďarsko 13:13 (3:5, 3:4, 3:2, 4:2)
Grécko - Japonsko 8:7 (2:2, 2:1, 0:4, 4:0)
Brazília - Austrália 8:7 (3:2, 2:1, 2:2, 1:2)

B-skupina:
USA - Chorvátsko 5:7 (2:2, 1:1, 1:2, 1:2)
Španielsko - Taliansko 8:9 (3:2, 2:1, 1:2, 2:4) 
Francúzsko - Čierna Hora 4:7 (0:2, 0:3, 1:0, 3:2) 

Volejbal

ŽENY

A-skupina: 
Japonsko - Kórejská republika 1:3 (19, -15, -17, -21)
Brazília - Kamerun 3:0 (14, 21, 13)
Rusko - Argentína 3:0 (13, 10, 16

B-skupina:
Čína - Holandsko 2:3 (-23, 21, 18, -22, -13)
USA - Portoriko 3:0 (17, 22, 17)
Srbsko - Taliansko 3:0 (25, 20, 23)

Futbal

Ženy

E-skupina:
JAR - Čína 0:2 (0:1)

F-skupina:
Kanada - Zimbabwe 3:1 (3:0)
Nemecko - Austrália 2:2 (1:2)

G-skupina:
USA - Francúzsko 1:0 (0:0)

Lukostreľba

Finále:
Kórejská republika - USA 6:0 (60:57, 58:57, 59:56)

O 3. miesto:
Austrália - Čína 6:2 (56:55, 56:53, 54:57, 59:54)

Šerm

Kord žien

1. Emese Szászová (Maď.)
2. Rossella Fiamingová (Tal.) 
3. I-wen Sun (Čína)

Džudo

Muži - do 60 kg:

1. Beslan Mudranov (Rus.),
2. Jeldos Smetov (Kaz.),
3. Naohisa Takato (Jap.) a Dijorbek Urozboev (Uzb.)

Ženy - do 48 kg:

1. Paula Paretová (Arg.),
2. Bokyeong Jeong (Kór. rep.),
3. Ami Kondová (Jap.) a Otgontsetseg Galbadrachová (Kaz.)

Vzpieranie

Ženy - do 48 kg:

Trh + nadhod: 
1. Sopita Tanasanová (Thaj.) 200 kg (92+108), 
2. Sri Wahyuni Agustianiová (Indon.) 192 kg (85+107), 
3. Hiromi Mijakeová (Jap.) 188 kg (81+107), 
4. B. E. Pironová Candelariová (Dom. Rep.) 187 kg (85+102), 
5. Margarita Jelissejevová (Kaz.) 186 kg (80+106), 
6. Morghan Whitney Kingová (USA) 183 kg (83+100), 
7. Wei-Ling Chenová (Taip.) 181 kg (81+100), 
8. Julija Paratovová (Ukr.) 179 kg (84+95), 
9. Roilya Ranaivosová (Maur.) 173kg (80+93), 
10. Žanyl Okojevová (Kirg.) 169 kg (97+72).

Trh: 
1. Sopita Tanasanová (Thaj.) 92 kg, 
2. Sri Wahyuni Agustianiová (Indon.) 85 kg, 
3. B. E. Pironová Candelariová (Dom. Rep.) 85 kg, 
4. Julija Paratovová (Ukr.) 84 kg, 
5. Morghan Whitney Kingová (USA) 83 kg, 
6. Chanu Saikhom Mirabaiová (Ind.) 82 kg.

Nadhod: 
1. Sopita Tanasanová (Thaj.) 108 kg, 
2. Sri Wahyuni Agustianiová (Indon.) 107 kg, 
3. Hiromi Mijakeová (Jap.) 107 kg, 
4. Margarita Jelissejevová (Kaz) 106 kg, 
5. B. E. Pironová Candelariová (Dom. Rep.) 102 kg, 
6. Morghan Whitney Kingová (USA) 100 kg.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.