Offer sheet dokonaný! Jesperi Kotkaniemi je hráčom Caroliny Hurricanes

Oh My Hockey|4. sep 2021 o 23:28

Pomsta býva sladká, lenže bude to tak aj v tomto prípade? Carolina Hurricanes získali offer sheetom, ktorý až prílišne naznačoval spojitosť s offer sheetom na Sebastiana Aha, útočníka Jesperiho Kotkaniemiho. Oplácali Montrealu ich rozhodnutie spred dvoch rokov.

21-ročný fínsky forvard dostal od Canes ponuku na ročný kontrakt v hodnote 6,1 mil. dolárov a súhlasil. Čakalo sa, či Montreal dorovná túto ponuku a ponechá si ho, alebo sa bude sťahovať.

Napokon platí variant B. "Carolina využila možnosť vychádzajúcu z kolektívnej zmluvy a ich rozhodnutie akceptujeme," uviedol v strohom vyhlásení generálny manažér Canadiens, Marc Bergevin.

Hurricanes teda definitívne získali posilu do útoku, no nebolo to zadarmo. Do frankofónneho Montrealu putuje kompenzácia v podobe výberu v prvom a treťom kole draftu 2022.

Kotkaniemi odohral v poslednej sezóne 56 stretnutí, strelil 5 gólov a pridal 15 asistencií. V jazde do finále behom play-off odohral 19 zápasov so ziskom 5 gólov a 3 asistencií.

Hurricanes premysleli svoj krok do posledných detailov. Generálny manažér Don Waddell ako dôvod offer sheetu uviedol tieto slová: „Jesperi Kotkaniemi akceptoval našu ponuku a chce prísť do Caroliny. Vidí skupinu, ktorú sme poskladali a chce byť jej súčasťou. Sme hrdí, ale stále čakáme na rozhodnutie Montrealu. Keď spravíte takúto ponuku, vidíte zraniteľné miesto. Ponuka, kompenzácia a to, kde sa ako tím nachádzame nám ukázalo, že toto bude najlepšia cesta, ako tohto hráča získať.“ Presne ten istý výrok použil Bergevin, keď sa pred dvomi rokmi pokúsil vďaka offer sheetu získať Sebastiana Aha, no neúspešne.

Na našom webe sme už skôr predpokladali, že Habs nedorovnajú veľkorysú zmluvu od Caroliny.

Tento offer sheet je prvým úspešným od roku 2007, keď Edmonton Oilers získali Dustina Pennera.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: