Odmietol kontumáciu. Dostal tvrdý nedovolený úder, vzápätí súpera knokautoval

Ilegálne koleno od Brandona Coltona na hlavu Marquella Fulwood-Jonesa skoro ukončilo zápas superťažkých váh. (Zdroj: Twitter)
SvetMMA|22. jan 2022 o 16:26 (aktualizované 22. jan 2022 o 16:47)

Predviedol neuveriteľný obrat.

TENNESSEE. Ak sa povie v komunite zmiešaných bojových umení ilegálny úder kolenom, väčšina si predstaví rýchly koniec zápasu.

Kontumačné víťazstvo v prospech bojovníka, ktorý tento úder inkasoval.

Ale ani na najvyššej úrovni MMA to nie je tak jednoduché. Čo sa však odohralo nedávno v malej americkej organizácii, nad tým ostáva rozum stáť.

Ako to je s diskvalifikáciou po údere kolenom?

Spomeňme si na duel Anthonyho Smitha a Jona Jonesa, kde mal v istej chvíli Smith blízko k tomu, aby súboj po nelegálnom údere vyhral. To ale odmietol, aj keď nakoniec zápas celkom jasne prehral.

Opačná situácia nastala v marci minulého roka. Aljaman Sterling ťahal v súboji s Petrom Yanom za kratší koniec, avšak z ničoho nič Yan predviedol skratové správanie a nepríjemne Sterlinga zasiahol do hlavy nedovoleným úderom.

Výsledok? Sterling sa zvíjal v bolestiach. To v podstate nedalo rozhodcovi duelu inú možnosť, než Yana diskvalifikovať. Titul tak pripadol práve Sterlingovi.

Rozhodnutie Sterlinga nepokračovať v súboji časom nadobudlo kontroverzný rozmer, keďže početná skupina fanúšikov ho podozrievala, že sa len pokúsil využiť šancu "poľahky" získať najcennejší triumf. Nepomohol tomu ani samotný aktér, ktorý neskôr Yana vysmial.

Ako to teda je v MMA? Zdá sa, že medzi drvivou väčšinou fanúšikov a bojovníkov panuje názor, že zvíťaziť po inkasovaní nedovoleného úderu kolenom je samo o sebe podradné.

Preto je asi najlepšou voľbou pre zápasníka MMA nestáť v podobnej situácii, v akej sa ocitol Smith alebo Sterling.

Dokázal nemožné

V malej americkej organizácii Showcase MMA sa pred týždňom stalo niečo podobné, tentokrát ale s úplne odlišným koncom.

V zápase superťažkých váh medzi Marquellom Fulwood-Jonesom Brandonom Caltonom sa v polovici prvého kola odohral nedovolený úder kolenom, ktorý mohol zvrátiť priebeh duelu.

Potom čo inkasoval tvrdý úder ostal Fulwood-Jones nehybne ležať na zemi. V prípade, kedy mohol zvíťaziť na diskvalifikáciu si ale 26-ročný bojovník vybral inú cestu.

Nielen, že v súboji pokračoval, rodák zo Severnej Karolíny duel neuveriteľne otočil a o pár chvíľ neskôr Coltona porazil na technický knokaut.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: