Slovenskému lyžiarovi nevyšlo podľa predstáv druhé kolo.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019 - Alta Badia (Taliansko)

5.Marco OdermattŠvajčiarsko+0,83 s
6.Marco SchwarzRakúsko+0,88 s
27.Adam ŽampaSlovensko+2,36 s
35.Andreas ŽampaSlovenskonepostúpil

ALTA BADIA. Nórsky lyžiar Henrik Krostoffersen sa stal víťazom nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára v talianskej Alta Badii.

Na druhé miesto odsunul Francúza Cypriena Sarrazina (+0,31 s), tretí finišoval Žan Kranjec zo Slovinska (+0,39).

Prvé body vo Svetovom pohári v sezóne získal slovenský reprezentant Adam Žampa, ktorý obsadil konečné 27. miesto (+2,36).

Kristoffersen útočil zo šiesteho miesta

Pre 25-ročného Kristoffersena to bolo štvrté víťazstvo v obrovskom slalome Svetového pohára a celkovo 20. v kariére.

Po prvom kole bol pritom šiesty so stratou 0,26 sekundy na 32-ročného krajana Kristiana Leifa Nestvolda-Haugena.

Ten mal v náročnom 1. kole náskok 7 stotín sekundy pred druhým Švajčiarom Marcom Odermattom.

Z tretieho miesta išiel do 2. kola víťaz úvodného obrovského slalomu sezóny v Söldene Alexis Pinturault z Francúzska (+0,20 s), ten však napokon skončil až ôsmy.

Žampa stratil v spodnej časti

V nedeľu panovali v talianskom stredisku náročné podmienky, organizátori museli skrátiť trať pre sneženie a slabšiu viditeľnosť. V 2. kole sa viditeľnosť zlepšila, ale trať zostala mimoriadne náročná.

Adam Žampa do neho išiel z 24. miesta a na prvých medzičasoch si držal náskok, v spodnej časti však už naberal čoraz väčšiu stratu.

Získal ale prvé štyri body do poradia disciplíny i celkového poradia. Jeho brat Andreas sa nezmestil do tridsiatky postupujúcich a obsadil 35. priečku.

"Bol to ťažký deň, som veľmi unavený. Mal som však dobre pripravené lyže a dobre nastavenú hlavu. Gratulujem aj Cyprienovi, ktorý išiel fantastické druhé kolo. Nevadilo mi, že trať bola skrátená," povedal v prvej televíznej reakcii víťaz.

Kristoffersen dosiahol druhé víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do čela priebežného poradia SP pred Rakúšana Vincenta Kriechmayra.

Priebežné poradie Svetového pohára (po 10 zo 44 pretekov)