Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Obranca Mihálik predĺžil v Slovane zmluvu o dva roky

(Autor: SITA)
TASR|22. máj 2013 o 12:51

Mihálik sa vďaka výkonom v Slovane prepracoval až do reprezentácie.

BRATISLAVA. Novú dvojročnú zmluvu podpísal s vedením hokejového Slovana Bratislava obranca Vladimír Mihálik. Informuje o tom oficiálna klubová internetová stránka.

Dvadsaťšesťročný Mihálik odohral v drese Slovana v jeho premiérovej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v základnej časti i play off 19 zápasov, v ktorých zaznamenal tri góly. Pod vedením trénera Rostislava Čadu zaznamenal výrazný herný progres a z pozície náhradníka sa prepracoval až do nominácie na majstrovstvá sveta vo Fínsku a Švédsku.

Tam nastúpil vo všetkých ôsmich stretnutiach a proti Nemecku sa prezentoval prihrávkou na vyrovnajúcu gól Tomášovi Záborskému. Pri jeho výške a hmotnosti (203 cm, 111 kg) sa od neho očakáva hlavne spoľahlivá fyzická hra do tela a pomoc mužstvu pri oslabeniach. Tieto očakávania najmä v druhej polovici sezóny naplnil.

Pred príchodom do Slovana pôsobil Mihálik prevažne v zámorí. Je jedným z posledných slovenských hokejistov, ktorých draftovali v NHL už v prvom kole. V roku 2005 si ho vybrala Tampa Bay Lightning, za ktorú odohral 15 zápasov, prevažne v sezóne 2008/2009.

Viac si zahral v profesionálnej AHL za farmársky klub Norfolk Admirals, kde odohral štyri kvalitné sezóny a v 270 zápasoch zaznamenal 58 bodov. Po návrate do Európy pôsobil krátko aj v Leve Poprad a v klube účastníka švédskej Elitserien Timra IK.

Súvisiace články