Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Obhajkyňa titulu S. Williamsová so zlomeným srdcom

SITA|Publikované 10. jan 2008 o 10:29

MELBOURNE 10. januára (SITA) - Americká tenistka Serena Williamsová je pred pokusom o obhájenie svojho vlaňajšieho senzačného triumfu na Australian Open síce zdravotne v poriadku, ale v symbolickej rovine ...

MELBOURNE 10. januára (SITA) - Americká tenistka Serena Williamsová je pred pokusom o obhájenie svojho vlaňajšieho senzačného triumfu na Australian Open síce zdravotne v poriadku, ale v symbolickej rovine má zlomené srdce. Osemnásobná grandslamová šampiónka, ktorá vlani v Melbourne triumfovala ako 81. hráčka renkingu, vo vlastnom blogu otvorene popísala krach vzťahu s nemenovaným mužom, podľa denníka Herald Sun hercom Jackiem Longom: "Objímate ho. Milujete ho. Idete na to pomaly, pomalšie ako s kýmkoľvek predtým. Nechcete urobiť žiadnu chybu. Neponáhľate sa s jeho predstavovaním rodičom. Chcete, aby to bolo v poriadku. Cítite, že by to mohlo byť aj navždy. Začínate mu veriť. Neurobili ste to, odkedy vám po prvý raz zlomili srdce a vy ste si sľúbili, že už nikdy. Teraz to srdce nenápadne vychádza zo železnej klietky. Máte pocit, že všetko, čím ste prešli, malo svoje opodstatnenie. Týždne sa menia na mesiace a už sa rozprávate len s ním. A potom sa stane to, s čím ste nechceli byť konfrontovaní, ale v hĺbke srdca ste sa obávali, že to jedného dňa príde: on sa prestane ozývať. Slzy trochu pomôžu, ale bolesť vám prebodáva dušu."

Bývalá svetová jednotka S. Williamsová vlani práve pred Australian Open vyrukovala s takýmto výlevom o Afrike pod vplyvom svojho desaťdňového dobročinného turné po Nigérii, Ghane a Senegale: "Vrátila som sa tam, kam patrím. Tam, kde je každý muž mojím bratom. Kde sú si ľudia rovní. Urobila som si z toho domov, mama! Domov, kde moji predkovia zanechali svoje stopy. Domov, kde moja skvelá, skvelá, skvelá, skvelá, skvelá stará mama usínala. Ó, bože, stalo sa to. Už nemám čo hľadať a nemusím snívať. Konečne som sa dostala domov, do Afriky."

Na US Open 2007 mala Američanka výmenu názorov z úzkostlivým rozhodcom Damianom Steinerom, keď jej chcel zakázať používanie zošitu s motivačnými príkazmi. Bývalá svetová jednotka si v ňom zvykla listovať na lavičke pri oddychu po nepárnych gemoch. Zvedavá kamera už vo Wimbledone odhalila, že sedmička súčasného renkingu má v bloku napríklad takéto zaklínadlá: "Moje pozitívne myšlienky sú silné, negatívne slabé", "Si jednotka!", "Si najlepšia!". Medzi mantrami sa vyskytujú aj jednoduché pripomienky základných herných návykov ako "Hýb sa!", "Zníž ťažisko!", "Zrýchli presuny!". Serena Williamsová sa v ostatnom období podieľala aj na vzniku scenára filmu o priekopníčke tenisu medzi afroamerickou populáciu Althee Gibsonovej.

V rámci prípravy na Australian Open S. Williamsová spolu s Mardym Fishom zvíťazila na Hopmanovom pohári, neoficiálnych MS miešaných družstiev pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie ITF, hoci v úvodnom zápase s Indiou ju pre chrípku a neskorší prílet do Perthu musela zastúpiť krajanka Meghann Shaughnessyová. Serena na tomto podujatí okrem iného vyslala takýto signál smerom ku svetovej jednotke Belgičanke Heninovej: "Samozrejme, že opäť chcem byť na vrchole rebríčka. Justine, varujem ťa."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.