Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

O Mintála sa zaujíma aj Hansa Rostock

SITA|6. jún 2011 o 13:02

Špekulácie o budúcnosti bývalého slovenského futbalového reprezentanta Marka Mintála neutíchajú, najnovšie sa vraj o neho zaujíma Hansa Rostock.

NORIMBERG.

"Áno, Rostock zacielil svoju pozornosť na Marka," potvrdil poradca 33-ročného "Fantóma" Peter Hammer periodiku Abendzeitung Nürnberg. Tím z DKB-Arena si v sezóne 2010/2011 vybojoval postup do II. bundesligy. Podľa všetkého ide o konkrétnejšiu ponuku, ako tá zo strany účastníka nemeckej regionálnej ligy Red Bull Lipsko. "Nikto zo zástupcov Lipska nekontaktoval mňa a ani Marka," ozrejmil Hammer.

Ako je známe, bývalý slovenský reprezentant sa po ôsmich rokoch rozlúčil s 1. FC Norimberg, ktorý mu neponúkol predĺženie spolupráce. Kráľ bundesligových kanonierov v sezóne 2004/2005 však zároveň opakovane vyhlásil, že chce pokračovať vo svojej kariére.

Mintál by najradšej zostal v Nemecku, záujem už prejavilo viacero účastníkov druhej najvyššej ligovej súťaže a v kuloároch sa hovorí aj o interese tímov z I. bundesligy či bližšie nešpecifikovaného dubajského klubu.

Čo sa týka možného návratu do MŠK Žilina, Marek Mintál pre spomenuté periodikum poznamenal: "Moje srdce vraví áno, ale hlava nie. Moji dvaja synovia by sa na Slovensku necítili dobre, nechcú stratiť svojich priateľov."

Súvisiace články