Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nová Martina sa pozerá na tenis z iného uhla

Sportnet|Publikované 5. jún 2006 o 22:00

Švajčiarska tenistka MARTINA HINGISOVÁ (25) prežíva v tejto sezóne skvelý návrat do špičkového tenisu. Bývalá svetová jednotka prerušila v roku 2002 pre zdravotné ťažkosti svoju kariéru. Po vyše trojročnej prestávke sa vrátila oddýchnutá a nič nestratila

FOTO - AUTOR

Švajčiarska tenistka MARTINA HINGISOVÁ (25) prežíva v tejto sezóne skvelý návrat do špičkového tenisu. Bývalá svetová jednotka prerušila v roku 2002 pre zdravotné ťažkosti svoju kariéru. Po vyše trojročnej prestávke sa vrátila oddýchnutá a nič nestratila zo svojho majstrovstva. Na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne postúpila v januári do štvrťfinále, kde ju zastavila Kim Clijstersová. Košická rodáčka môže Belgičanke požičané vrátiť na druhom grandslamovom turnaji Roland Garros, s Clijstersovou sa opäť stretnú vo štvrťfinále. Vo včerajšej dohrávke osemfinále Hingisová zdolala na preplnenom kurte číslo 1 Izraelčanku Shahar Peerovú 6:3, 2:6, 6:3.

Máte za sebou prvý trojsetový zápas na tohtoročnej parížskej antuke. Pre ktorú hráčku to bola výhoda, že sa v nedeľu pri súmraku súboj po dvoch setoch prerušil?

"Asi pre mňa. Súperka mala v druhom sete veľmi dobré momenty, a tak som bola rada, že zápas prerušili a dohrávala som ho na druhý deň čerstvá. Proti Peerovej som hrala prvý raz, je to hráčka z mladšej generácie tenistiek. Odvtedy, čo som ju naposledy videla, sa veľmi zlepšila. O to viac som rada, že som zápas zvládla."

V Paríži máte nabitý program, okrem singla hráte štvorhru žien a mixa. Čo je najťažšie na antukovom turnaji?

"Udržať sa vo fyzickej kondícii a pri zdraví. Aby tu človek mohol vyhrať, musí všetko zapadnúť do seba. V zápase bývajú dlhé výmeny, treba to fyzicky vydržať. Pred príchodom do Paríža som získala sebavedomie prvenstvom na turnaji v Ríme, kde som hrala šesť zápasov za sedem dní a presvedčila som sa, že znesiem aj veľkú záťaž."

V čom je najväčší rozdiel medzi bývalou Martinou a novou Martinou - po tom, čo ste sa po dlhšej pauze vrátili do turnajového kolotoča?

"Pozerám sa na tenis trochu z iného uhla, z inej perspektívy. Som rada, že som znova tu, po období, keď som sa na kurty pozerala len ako diváčka či televízna komentátorka."

Ľudia na Roland Garros stále spomínajú na finále z roku 1999 proti Steffi Grafovej, keď ste sa po prehratom zápase rozplakali. Neprekáža vám to?

"Stalo sa, čo už s tým narobím? Ľudia sa ma ešte aj dnes na to pýtajú, to je taká tradičná otázka. Odvtedy som už odohrala mnohé dobré zápasy, neovplyvnilo ma to negatívne. V živote sa stávajú aj horšie veci."

V osmičke najlepších sú skúsenejšie aj mladšie hráčky. Máte vo svojej zbierke päť grandslamových titulov, ale Roland Garros ako jediný medzi nimi chýba. Ako vidíte teraz šance na prvenstvo?

"Aj my staršie máme stále čo tenisu dať, ale ako som už povedala, na antuke je veľmi dôležitá fyzická pripravenosť. A mladšie tenistky ako Safinová vedia rýchlejšie regenerovať sily. Záleží aj na tom, aké dlhé zápasy hráte. Myslím si, že aj ja mám stále dobrú šancu na prvenstvo."

Vo štvrťfinále vás čaká Kim Clijstersová, ktorá vás pred štyrmi mesiacmi vyradila v Melbourne. Bude to iný zápas?

"Medzi Melbourne a Parížom je veľký rozdiel, odvtedy som sa výrazne zlepšila. Vtedy som hrala krátko po návrate, teraz mám za sebou viac turnajov. Stúpla mi sebadôvera. Vtedy som bola rada, že som sa dostala cez prvé kolo, teraz by som považovala za neúspech, ak by som sa nedostala do štvrťfinále. Ak budem hrať svoju hru, môžem to vyhrať."

Doterajšie zápasy Hingisovej na Roland Garros 2006

Osemfinále Peerová (Izr.) 6:3, 2:6, 6:3

3. kolo Lisjaková (Chorv.) 6:1, 6:1

2. kolo Ondrášková (ČR) 6:1, 6:3

1. kolo Raymondová (USA) 6:2, 6:2

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.