Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Začínajú sa majstrovstvá Európy v biatlone, líderkou Sloveniek bude Poliaková

Terézia Poliaková (vľavo) a Veronika Machyniaková. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 25. feb 2020 o 19:34

Dejisko museli zmeniť.

MINSK-RAUBIČI. Bieloruské stredisko Minsk-Raubiči privíta v dňoch 26. februára až 1. marca majstrovstvá Európy v biatlone.

Na podujatí sa predstaví spolu deväť slovenských pretekárov, chýbať budú obe sestry Fialkové, ktoré sa sústredia na Svetový pohár.

Šampionát sa mal pôvodne uskutočniť v estónskom meste Otepää, no tamojší organizátori sa trápili s nepriaznivými snehovými podmienkami a tak v strede februára podujatie preložili do Bieloruska.

Zmenil sa aj program, v úvodný deň šampionátu sa pôjde namiesto vytrvalostných pretekov žien a mužov superšprint, keďže organizátori v Raubiči nedokázali tak narýchlo pripraviť dostatočne dlhé trate.

Na druhý deň nasledujú mixy dvojíc a štafiet, po voľnom piatku pokračujú ME sobotňajším šprintom a v nedeľu sú na programe stíhačky.

V rovnakom stredisku sa pôjde na ďalší týždeň aj finále Pohára IBU.

Slovenky vycestovali na šampionát v zložení Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková, Aneta Smerčiaková a Henrieta Horvátová.

Do Raubiči vycestoval aj kompletný mužský A-tím Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Michal Šima, ku ktorým sa pridal Matej Baloga.

Informoval portál biatlon-info.sk.

"Na šampionát necestovali Paulína a Ivona Fialkové, ale inak tam je najlepšie, čo máme. Rozdiel oproti minulým rokom je, že sme sa rozhodli nominovať aj piateho muža. Baloga si potom vyskúša aj Svetový pohár v Novom Meste na Morave," uviedol pre TASR prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár.

"Na ME idú aj Smerčiaková a Horvátová, takže postupne dávame príležitosť aj nejakým našim mladým nádejam do budúcnosti. Bol by som rád, ak by sme zopakovali nejaké umiestnenia do desiateho respektíve 20. miesta, ako na majstrovstvách sveta," dodal.

Súvisiace články