Romain Bardet (vľavo) a Christopher Froome.
Romain Bardet (vľavo) a Christopher Froome. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. jún 2018 o 11:32

Bardet už dvakrát skončil na stupni víťazov.

BRATISLAVA. Francúzsky cyklista Romain Bardet z tímu AG2R La Mondiale sa na nadchádzajúcich pretekoch Tour de France 2018 predstaví v pozícii lídra pre celkové poradie.

Do zoznamu nominovaných sa dostal aj Švajčiar Silvan Dillier, ktorý skončil na druhom mieste na tohtoročnej klasike Paríž-Roubaix, keď nestačil v záverečnom šprinte na trojnásobného majstra sveta Petra Sagana.

"Nie sme favoriti, ale máme pretekára, ktorý môže skomplikovať boj o celkové prvenstvo," uviedol manažér francúzskeho tímu Vincent Lavenu.

Dvadsaťsedemročný Bardet skončil v prvej desiatke celkového poradia v posledných štyroch ročníkoch Tour de France, v posledných dvoch edíciách sa dostal aj na stupne víťazov.

V minulom ročníku skončil na treťom mieste, predvlani dokonca na druhej priečke.

Tím neskôr zmenil nomináciu a francúzsky cyklista Alexandre Geniez sa pre nedostatočnú formu nepredstaví na Tour.

Vedenie tímu Ag2r La Mondiale sa rozhodlo nahradiť ho v nominácii Švajčiarom Mathiasom Frankom.

Tridsaťročný Geniez skončil na tohtoročnom Giro d´Italia na celkovom 11. mieste a mal býť pomocníkom lídra tímu Romaina Bardeta v boji o celkové prvenstvo.

"Alexandre nie je po náročnom Gire v ideálnej forme, v akej by sme ho potrebovali mať.

Nikdy to nie je ľahké rozhodnutie pre profesionálneho športovca vynechať najprestížnejšie preteky v roku, ale k rozhodnutiu sme došli po vzájomnej dohode," uviedol generálny manažér tímu Vincent Lavenu.

Informácie priniesol portál cyclingnews.com.