Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

NHL o divákov neprišla. Bettman: Hokej má svoju silu

Komisár NHL Gary Bettman. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. apr 2013 o 12:29

Hráči NHL majú veľký záujem hrať v Soči 2014.

NEW YORK. Dlhá výluka zámorskej hokejovej NHL u fanúšikov príliš neuškodila, o ligu je medzi divákmi veľký záujem.

V skrátenom ročníku so 48 zápasmi sa arény naplnili na 97,4 % svojej kapacity a rástla aj televízna sledovanosť.

"Možno nemáme takú veľkú základňu fanúšikov ako iné športy, ale nikde nenájdete náruživejších a takých vášnivých divákov ako u nás. Hokej má svoju silu," uviedol na stretnutí so zástupcami športových médií komisár NHL Gary Bettman.

Sezóna 2012/13 v NHL sa pre výluku začala až v januári. Dovtedy majitelia klubov s hráčmi rokovali o novej kolektívnej zmluve. Dohoda by mala priniesť súťaži do budúcna väčšiu stabilitu.

Bettman sa už teší na nový ročník, keď bude mať základná časť 82 zápasov. "Nie som zástancom skráteného obchodného modelu. Teraz sa však teším na nadchádzajúce play-off, ktorého výsledky sa nedajú predpokladať," doplnil Bettman.

Komisár NHL sa nevyhol ani téme účasti hráčov na zimných olympijských hrách. Rokovania medzi ligou, Medzinárodným olympijským výborom i Medzinárodnou hokejovou federáciou pokračujú a zatiaľ sa neuzavreli. Hráči majú veľký záujem hrať v Soči 2014.

Bettman musí brať do úvahy aj záujmy televíznych spoločností. V zámorí hovoria aj o presune hokeja do programu letných olympijských hier.

"MOV nemá záujem urobiť presun hokeja na leto. Ak však chceme mať na olympijských hrách najlepších hokejistov, potom musíme vyriešiť niektoré detaily," doplnil Bettman.

Súvisiace články