Mason Marchment a časť jeho korčule.
Mason Marchment a časť jeho korčule. (Autor: youtube/Sportsnet)
Sportnet|2. mar 2021 o 07:00

Na dvoch štadiónoch bolo po prvej tretine rozhodnuté.

NEW YORK. Základná časť kanadsko-americkej NHL pokračovala siedmimi zápasmi, ani v jednom sa nepredstavil slovenský zástupca.

Moment noci sa udial v zápase Floridy s Carolinou. Domáci v ňom získali len bod po prehre v predĺžení (2:3 pp), o ktorom rozhodol Martin Nečas. Český hokejista bol pri každom góle hostí (1+2) a stal sa prvou hviezdou zápasu, no najviac sa skloňovalo meno Mason Marchment.

Dvadsaťpäťročný Kanaďan v službách Floridy si v ôsmom zápase v NHL pripísal štvrtú asistenciu v kariére, ale najmä kuriózny moment. Po jednom súboji totiž na ľade hľadal polovicu svojej korčule.

Uprostred tretej tretiny skončil za bránou na ľade spolu s Bradym Skjeim z Caroliny. Korčuľa sa mu zakliesnila pod hráčom súpera a nevydržala pokope.

Z korčule odpadol nôž, ktorý musel zmätenému hokejistovi pomôcť hľadať až rozhodca. Ten ho napokon odprevadil až na striedačku.

Hviezdou dňa bol Mark Stone, ktorý sa na výhre Las Vegas nad Minnesotou 5:4 podieľal až piatimi kanadskými bodmi. Dvadsaťosemročný Kanaďan mal prvú asistenciu pri každom góle Vegas.

V dvoch zápasoch bol vzruch iba v úvodnej tretine. Vancouver tromi gólmi rozhodol zápas vo Winnipegu (4:0) a brankár Thatcher Demko vychytal svoje prvé čisté konto v kariére.

V zápase Toronta v Edmontone (0:3) padli v prvej tretine všetky góly duelu. Domáce hviezdy okolo Connora McDavida vychytal Michael Hutchinson s 31 zákrokmi.

Anaheim predĺžil sériu prehier už na sedem zápasov, porážke so St. Louis (4:5) nezabránil ani hetrik a asistencia Isaca Lundestroma.

V poslednom zápase predviedlo výbornú otočku San Jose, ktoré prehrávalo v 25. minúte s Coloradom 0:2, nakoniec ale triumfovalo pomerom 6:2.

NHL - základná časť - 2. marec:

Florida - Carolina 2:3 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 45. Vatrano (Barkov, Verhaeghe), 57. Luostarinen (Marchment) – 14. Pesce (Bean, Nečas), 59. Trocheck (Niederreiter, Nečas), 62. Nečas (Aho, D. Hamilton)

Ottawa - Calgary 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 27. Anisimov (Stützle), 29. Batherson (Norris, Stützle), 32. Batherson, 57. White, 58. Dadonov (Chabot, N. Zajcev) – 31. Lucic (Backlund)

Winnipeg - Vancouver 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Schmidt (B. Sutter, Gaudette), 9. J. T. Miller (Schmidt, E. Pettersson), 15. Höglander (T. Myers, Gaudette), 57. E. Pettersson

Anaheim - St. Louis 4:5 (1:1, 0:3, 3:1)

Góly: 6. Lundeström (Comtois, Fowler), 41. Lundeström (Rakell), 56. Lundeström (Shattenkirk, Rakell), 59. Getzlaf (Silfverberg, Fowler) – 20. Kyrou (R. O'Reilly, Sanford), 27. Perron (B. Schenn), 33. Sanford (Dunn, Faulk), 33. Joshua (Clifford, Scandella), 59. Sanford

Edmonton - Toronto 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Góly: 8. Hyman (Rielly, Michejev), 11. W. Nylander, 19. Rielly (Marner)

Vegas - Minnesota 5:4 pp (0:0, 2:4, 2:0 - 1:0)

Góly: 28. Glass (Mark Stone, Theodore), 34. Pacioretty (Mark Stone, Stephenson), 53. Hague (Mark Stone, Whitecloud), 60. Tuch (Mark Stone, Pacioretty), 62. Pacioretty (Mark Stone) – 29. Greenway, 30. M. Foligno (Parise), 38. Bonino (Sturm, M. Foligno), 39. M. Foligno (Parise, Brodin)

San Jose - Colorado 6:2 (0:1, 2:1, 4:0)

Góly: 27. R. Šimek (Vlasic, Balcers), 37. Labanc (E. Kane, Couture), 45. Balcers (Gambrell, Meier), 48. E. Karlsson (E. Kane, Meier), 51. Leonard (Meier), 59. E. Kane (Burns) – 19. Girard (Burakovsky, D. Toews), 25. Landeskog (MacKinnon, Girard)

Domov»Hokej»NHL»Momentom noci v NHL bola kuriozita. Hráč hľadal polovicu korčule