Erik Černák, Steven Stamkos a hráči Tampy Bay sa tešia z gólu.
Erik Černák, Steven Stamkos a hráči Tampy Bay sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|16. feb 2021 o 06:30

Duel v Dallase zmarila búrka.

NEW YORK. V noci z pondelka na utorok bol v programe NHL v akcii jediný Slovák Erik Černák, jeho asistencia na úvodný gól Tampy Bay ale napokon body nepriniesla.

V desaťgólovom zápase sa viac darilo Floride, ktorá zvíťazila 6:4 a Tampa prvýkrát v ročníku podľahla na domácej pôde.

Slovenský obranca bol na ľade vyše 19 minút a pripísal si štyri strelecké pokusy i a dve trestné minúty za sekanie. Zaznamenal tretiu asistenciu v sezóne.

Bláznivý zápas sa odohral v Toronte, kde domáci premárnili náskok 5:1. Týmto rozdielom vyhrávali ešte v 40. minúte stretnutia.

Ottawa v histórii prehrávala týmto rozdielom v 240 zápasoch, až dnes vyhrala prvýkrát. Ottawa navyše prvý raz v sezóne vyhrala dva zápasy po sebe.

"Po štvrtom góle celá lavička neskutočne ožila. Nemohli sme uveriť, že po tom, ako sme boli dole, sme sa zrazu zázračne postavili na nohy," povedal tréner Ottawy D.J. Smith.

Duel Dallasu, kde pôsobí slovenský obranca Andrej Sekera, s Nashvillom sa nehral pre silnú snehovú búrku. Nový termín súboja ešte nestanovili. NHL a Stars odložili zápas na odporučenie primátora Dallasu Erica Johnsona.

Zápas medzi Bostonom a New Jersey odložili pre koronavírus v tíme Devils.

NHL - základná časť - 16. február:

Arizona - St. Louis 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 26. Keller (Schmaltz)

Buffalo - NY Islanders 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 22. Olofsson (Dahlin, Hall) – 17. Lee (Jo. Bailey, Barzal), 19. Pageau (Leddy, Mayfield), 30. B. Nelson (Jo. Bailey, Wahlstrom)

Carolina - Columbus 7:3 (2:3, 3:0, 2:0)

Góly: 14. Aho (Slavin, B. McGinn), 19. J. Staal (Foegele, Bean), 22. B. McGinn (T. Teräväinen, Aho), 22. T. Teräväinen (B. McGinn, Gardiner), 40. Niederreiter (T. Teräväinen, Nečas), 52. B. McGinn (Bean, T. Teräväinen), 52. J. Staal (Trocheck, Svečnikov) – 1. Atkinson (Laine, Roslovic), 6. Jenner (N. Foligno, Gavrikov), 16. Stenlund (Jenner, Bjorkstrand)

Tampa Bay - Florida 4:6 (1:1, 3:4, 0:1)

Góly: 7. Stamkos (Černák, Palát), 32. Volkov (McDonagh), 36. Volkov (Maroon, G. Smith), 37. T. Johnson (M. Joseph, Sergačov) – 8. Huberdeau (Hörnqvist, Weegar), 25. Tippett (Luostarinen), 29. Vatrano (t.s.), 31. Duclair (Barkov, Verhaeghe), 33. Barkov (Verhaeghe, Strälman), 41. Strälman (Huberdeau, Gudas)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 19:01 min s bilanciou 0+1, štyrikrát vystrelil a pripísal si dve trestné minúty/

Toronto - Ottawa 5:6 pp (2:1, 3:1, 0:3 - 0:1)

Góly: 7. Matthews (Tavares, Marner), 11. Boyd (Spezza), 22. Engvall (Kerfoot, Brodie), 30. J. Thornton (Matthews), 40. Matthews (Rielly, Tavares) – 13. Batherson (Stützle), 40. N. Paul (Watson), 41. Zub (Tierney, Co. Brown), 46. Co. Brown (White, Chabot), 58. Dadonov (B. Tkachuk, Norris), 63. Dadonov (Chabot, N. Paul)

Detroit - Chicago 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 20. Namestnikov (Nemeth, Gagner), 46. Djoos (Nielsen, Erne) – 5. Janmark (Söderberg, Zadorov), 17. D. Kubalík (Hagel), 65. D. Kubalík (Suter)

Edmonton - Winnipeg 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)

Góly: 12. Chiasson (D. Shore, Bouchard), 30. Nugent-Hopkins (McDavid, Barrie), 33. Yamamoto (Nurse, Barrie), 38. Chiasson (Ennis, Bouchard), 43. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, McDavid) – 7. Scheifele (Wheeler, Pionk), 13. Connor, 21. Appleton (Scheifele), 23. Ehlers (Connor, Stastny), 35. Perreault (Pionk, Lowry), 47. Wheeler (Morrissey, Scheifele)

Vancouver - Calgary 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 4. Pearson (Q. Hughes, T. Myers), 15. Horvat (Boeser, J. T. Miller), 60. Boeser (T. Myers) – 20. Lucic (R. Andersson, Mackey), 31. E. Lindholm (R. Andersson), 36. Dubé, 61. J. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm)

San Jose - Anaheim 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 10. Leonard (Ferraro, Meier), 25. Labanc (E. Kane, Couture), 32. Couture – 1. Steel (Heinen, Silfverberg), 42. Comtois (Rakell, Fowler)