Montreal má nového hrdinu. Skvelým záverom napodobnil Gáboríka

Josh Anderson (vpravo) strieľa gól v zápase Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights v semifinále play off NHL. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. jún 2021 o 06:48 (aktualizované 19. jún 2021 o 08:51)

Montreal sa ujal vedenia v sérii.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v noci na sobotu v treťom súboji semifinále play off NHL nad Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení.

V sérii vedú 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v noci na pondelok o 2.00 SELČ opäť v montrealskom Bell Centre.

Montreal viedol bývalý obranca

Hrdinom zápasu bol domáci útočník Josh Anderson, ktorý 115 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a v predĺžení v čase 72:35 rozhodol o triumfe Canadiens.

Tých tradične podržal brankár Carey Price, ktorý predviedol 43 úspešných zákrokov.

Na striedačke Montrealu chýbal tréner Dominique Ducharme, ktorý mal pred stretnutím pozitívny test na koronavírus a musel zamieriť do izolácie.

"Hovoril som s ním dvakrát v priebehu dňa," uviedol pre nhl.com generálny manažér Marc Bergevin.

"Je doma a darí sa mu dobre. Je však ťažké povedať, ako dlho bude musieť byť mimo hry."

Trénerský debut si tak pred 3500 divákmi v Bell Centre odkrútil asistent, bývalý obranca Luke Richardson.

Slovenský krídelník Tomáš Tatar sa opäť nezmestil do zostavy Montrealu.

Anderson napodobnil Gáboríka

Canadiens mali v predĺžení viac šancí a napokon jednu aj využili, keď v úniku dvoch proti brankárovi po prihrávke Paula Byrona rozhodol Anderson.

"V závere sme začínali tlačiť, ale je pravda, že sme pri vyrovnávajúcom góle mali veľké šťastie. V predĺžení sme mali viac energie, vybehli sme na nich a vyšlo to. Je to veľké víťazstvo," spokojne konštatoval hrdina zápasu Anderson.

Ten prerušil 13-zápasové čakanie na gól a do streleckej listiny sa zapísal prvýkrát od úvodného zápasu Canadiens v play off.

Anderson sa stal deviatym hráčom v histórii NHL, ktorý v play off v posledných dvoch minútach riadneho času vyrovnal a potom rozhodol v predĺžení.

Podobný kúsok previedol aj slovenský útočník Marián Gáborík v drese Los Angeles Kings v roku 2014.

Montreal vyhral deväť z posledných desiatich zápasov a pokračuje v spanilej jazde. V predĺženiach majú Canadiens stopercentnú bilanciu, vyhrali všetky štyri.

NHL - semifinále play off - 19. jún:

Montreal - Vegas 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 24. Caufield (Suzuki), 59. J. Anderson, 73. J. Anderson (Byron, Lehkonen) - 24. N. Roy, 43. Pietrangelo (Pacioretty, Nosek)

Brankári: Price - Fleury, strely na bránku: 27:45