Christián Jaroš pri premiére v drese San Jose Sharks.
Christián Jaroš pri premiére v drese San Jose Sharks. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. apr 2021 o 07:15 (aktualizované 7. apr 2021 o 09:39)

Pozrite si výsledky nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Slovenský obranca Christián Jaroš absolvoval v noci na stredu debut v drese San Jose Sharks v NHL. Nastúpil na prvý duel v prebiehajúcej sezóne od januárovej výmeny z Ottawy Senators.

Premiéra v nových farbách ale Slovákovi nevyšla. Jeho tím prehral s Anaheimom 1:5.

Dvadsaťpäťročný bek sa predstavil v tretej obrannej formácii Sharks s Čechom Radkom Šimekom. Na ľade bol 11 minút a 41 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, rozdal dva hity a zblokoval dve strely. Bol to jeho 77. zápas v profilige.

V tejto sezóne nastúpil v NHL ako siedmy slovenský korčuliar.

Kanadský útočník Patrice Bergeron zaznamenal hetrik pri výhre hokejistov Bostonu nad Philadelphiou 4:2 v zápase NHL. Center prvej formácie Bruins sa v zámorskej profilige dostal na métu 900 kanadských bodov.

Stal sa štvrtým hráčom, ktorý dosiahol métu 900 bodov v drese Bruins. Pred ním sa to podarilo Rayovi Bourqueovi (1506), Johnnovi Bucykovi (1339) a Philovi Espositovi (1012).

Na súpiske Bostonu chýbal pre pozitívny test na koronavírus slovenský brankár Jaroslav Halák. Šancu medzi žrďami Bruins tak dostal Jeremy Swayman, ktorý pri svojom debute v NHL zaznamenal 40 zákrokov.

"Bola to neuveriteľná skúsenosť. Víťazstvo tu vo Philadelphii pre mňa znamená všetko," povedal podľa tsn.ca 22-ročný Swayman.

Nerozhodný stav 2:2 zlomil v tretej tretine svojim 29. gólom v oslabení Marchand, ktorý ku gólu pridal aj tri asistencie.  Bol to jeho 48. bod v početnej nevýhode, čím sa dostal na prvé miesto klubovej histórie pred Bobbyho Orra a Eda Westfalla.

Cez noc boli v akcii traja Slováci.

Washington prehral na ľade New Yorku Islanders tesne 0:1. Rozhodol o ňom Brock Nelson v 54. minúte, keď slovenský obranca Zdeno Chára nevyhodil puk z pásma a po strele Ryana Pulocka prekonal z dorážky brankára Vítka Vaněčka.

Washington skončil s nulou na konte strelených gólov prvýkrát v sezóne. Chára proti svojmu bývalému tímu strávil na ľade necelých 14 minút, mal mínusový bod a až štyrikrát vystrelil na Varlamova. Jeho krajan Richard Pánik opäť nedostal dôveru trénera Petra Lavioletta, ktorý vrátil do zostavy českého útočníka Jakuba Vránu a Pánika nechal na tribúne.

Dallas s Andrejom Sekerom v zostave prehral v Chicagu 2:4. Slovenský obranca počas 17 a pol minúty na ľade zaznamenal mínusový bod a mal tri hity.

Hokejisti Tampy Bay stále bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka prehrali v Columbuse 2:4.

NHL - základná časť - 7. apríl:

Carolina - Florida 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Góly: 39. Trocheck (Aho, Svečnikov), 41. D. Hamilton (Trocheck, Aho), 49. J. Staal, 59. J. Staal (Foegele), 60. Fast (Aho) – 12. Barkov (Weegar, Verhaeghe), 39. Barkov (Verhaeghe, Marchment)

Columbus - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 15. Dalpe (Domi, S. Jones), 23. Roslovic (Atkinson), 47. Domi (Roslovic, Werenski), 54. N. Foligno (Texier) – 55. Colton (T. Johnson, Maroon), 60. L. Schenn (McDonagh, Maroon)

/obranca Erik Černák (Tampa) nehral pre zranenie/

New Jersey - Buffalo 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Góly: 5. Severson (Tyce Thompson, M. Malcev), 20. Bratt (Zajac, Zacha), 32. Zacha (Bratt, Wood) – 10. Asplund (Mittelstadt), 20. Montour (Tage Thompson, C. Miller), 36. Dahlin (Sheahan, Okposo), 51. Mittelstadt (Dahlin), 59. Ristolainen

NY Islanders - Washington 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. B. Nelson (Pulock, Josh Bailey)

/obranca Zdeno Chára (Washington) odohral 13:39 min, pripísal si jednu mínusku, vyslal štyri strely a mal jeden bodyček/

/útočník Richard Pánik (Washington) nehral/

NY Rangers - Pittsburgh 8:4 (4:1, 1:1, 3:2)

Góly: 2. Blackwell (Panarin, Trouba), 8. Zibanejad (Bučnevič), 10. Panarin (Fox, Kreider), 20. R. Strome (Panarin, Fox), 33. Lafreniere (Kakko, Chytil), 47. Kakko (Trouba, Blackwell), 51. Fox (Zibanejad, R. Strome), 51. Bučnevič (Chytil, Panarin) – 11. McCann (Letang, Crosby), 33. Matheson (Sceviour, Jankowski), 49. Guentzel (Matheson, Letang), 59. Dumoulin (R. Zohorna, Jankowski)

Philadelphia - Boston 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Góly: 22. Voráček (Konecny), 25. Gostisbehere (Voráček, Provorov) – 8. Bergeron (C. Smith, Marchand), 18. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 49. Marchand (Lauzon, Clifton), 60. Bergeron (Marchand, Wagner)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) nechytal pre koronavírus/

Detroit - Nashville 2:3 sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:2)

Góly: 20. DeKeyser (Filppula), 53. Erne (Merrill, Djoos) – 44. Kunin (Josi, Benning), 57. Mikael Granlund (Järnkrok, Josi), rozh. náj. Johansen

Chicago - Dallas 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 13. Dach (P. Kane, C. Murphy), 30. D. Kubalík (Hinostroza, Boqvist), 40. DeBrincat, 60. P. Kane (DeBrincat, Kämpf) – 42. Cogliano (Comeau), 54. Faksa (Lindell, Comeau)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:27 min, pripísal si jednu mínusku a tri bodyčeky/

San Jose - Anaheim 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Góly: 22. Marleau (Labanc, E. Karlsson) – 6. Henrique (Heinen, Shattenkirk), 21. Comtois (Drysdale, Carrick), 23. Lundeström (Manson, Backes), 36. Deslauriers (Terry, B. Hutton), 53. Backes (Deslauriers, D. Grant)

/obranca Christián Jaroš (San Jose) odohral 11:41 min, pripísal si jednu mínusku/

Domov»Hokej»NHL»Namiesto Haláka chytalo neznáme meno. Jaroš debutoval za San Jose v NHL