Nezvyčajný nájazd, krvavá bitka či zranený rozhodca. Pozrite si videá z NHL

Ryan Johansen.
Ryan Johansen. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. apr 2021 o 09:30

Pozrite si najzaujímavejšie videá z NHL.

BRATISLAVA. V noci na stredu sa odohralo deväť stretnutí hokejovej NHL, v ktorých padlo až 56 gólov.

V zápase New York Rangers proti Pittsburghu ich padlo až dvanásť (8:4), naopak druhý mestský klub Islanders proti Washingtonu so Zdenom Chárom strelili iba jediný (1:0).

Pozrite si najzaujímavejšie situácie, ktoré priniesla noc v zámorí.

Zranený rozhodca

O tom, že rozhodcovia majú rizikové povolanie, sa presvedčil jeden z nich v zápase Caroliny s Floridou.

Nevinne vyzerajúca situácia, keď hráč Caroliny Brett Pesce nahadzoval puk do pásma, mala napokon poriadne bolestivý výsledok pre arbitra.

Puk ale, našťastie, trafil len jeho rameno.

Zranenie ucha

Lietajúce puky boli v noci poriadne nebezpečné a svoje o tom vie aj hráč Nashvillu Luke Kunin, ktorého trafil vlastný spoluhráč Matt Benning.

Kunin musel pre zranenie ucha zamieriť do šatne na ošetrenie.

Gólová akcia po chybe

Útočník Luke Kunin sa do zápasu vrátil a náladu si zlepšil v úvode tretej tretiny.

Jeho spoluhráč Matt Benning chyboval, keď na modrej čiare nezachytil puk a musel vyjsť z útočného pásma. Tým ale zmiatol aj formáciu Detroitu, ktorá išla striedať a Nashville napokon skóroval.

Šikovný nájazd

O víťazovi spomínaného zápasu napokon museli rozhodnúť až nájazdy.

V nich spečatil víťazstvo Nashvillu gólom Ryan Johansen, ktorý si šikovným spôsobom poradil s brankárom Detroitu Thomasom Greissom.

Fantastický Mrázek

O víťazstve Caroliny nad Floridou síce rozhodol víťazným gólom v strede tretej tretiny Jordan Staal, ktorý stanovil konečný výsledok aj do prázdnej bránky, ale veľký podiel na triumfe mal brankár Petr Mrázek.

Český gólman čelil 36 strelám, z ktorých ho pokoril len dvojgólový Barkov. Ostatní ho prekonať nedokázali, o čom svedčí aj nasledujúce video.

Gól cez celé klzisko

Fínsky obranca Rasmus Ristolainen predviedol presnú mušku pri výhre Buffala nad New Jersey, keď strelil piaty gól cez celú ľadovú plochu.

Brankár Scott Wedgewood, ktorý inkasoval štyri góly zo 17 striel, sa už ale na situáciu pozeral zo striedačky.

Spoluhráč Jaroša prehral krvavú bitku

V poslednom zápase programu medzi San Jose a Anaheimom debutoval v drese domáceho tímu slovenský obranca Christián Jaroš. V zápase si ale pripísal len jednu mínusku a jeho tím prehral 1:5.

Oveľa viac zaujala bitka v prvej tretine, kde sa do seba pustili Sam Carrick a Jarošov spoluhráč Jeffrey Viel.

San Jose sa netešilo ani z víťazstva v tomto meraní síl, napriek tomu, že Carrick opúšťal ľad zakrvavený.

Domov»Hokej»NHL»Nezvyčajný nájazd, krvavá bitka či zranený rozhodca. Pozrite si videá z NHL