Tomáš Tatar v zápase Calgary - Montreal v NHL.
Tomáš Tatar v zápase Calgary - Montreal v NHL. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|27. apr 2021 o 06:45 (aktualizované 27. apr 2021 o 09:45)

McDavid zažiaril pri vysokom víťazstve.

NEW YORK. Útočník Tomáš Tatar v drese Montrealu Canadiens aj obranca Andrej Sekera ako hráč Dallasu Stars sa v noci z nedele na pondelok tešili z víťazstiev svojich tímov v NHL.

Tatar, ktorý napriek zraneniu v dolnej časti tela pri poslednom zápase nakoniec nevynechal ani jeden duel, si zároveň rozšíril aj svoje štatistiky, keď asistoval na otvárací gól Sheovi Weberovi, tretej hviezde zápasu. Na ľade strávil 15 a štvrť minúty.

Montreal tak dôležitou výhrou nad Calgary zvýšili svoj náskok pred súperom na poslednej postupovej pozícii v Severnej divízii na šesť bodov.

Dallas zdolal Carolinu 4:3 po predĺžení, čím si pripísal šiestu výhru z posledných siedmich stretnutí. Sekera odohral proti svojmu niekdajšiemu tímu 17 a pol minúty. Prezentoval sa jedným bodyčekom a zblokoval dve strely.

Jamie Benn sa stal prvým hráčom v histórii klubu, ktorý strelil gól v predĺžení v dvoch zápasoch po sebe. V normálnom hracom čase pritom ešte trikrát asistoval.

Edmonton zvíťazil na ľade Winnipegu vysoko 6:1, kanadský kapitán Oilers Connor McDavid dosiahol tretí hetrik v sezóne a pridal aj asistenciu. Na konte tak má po 46 zápasoch už 81 kanadských bodov (28+53) a je lídrom produktivity profiligy.

"Je len veľmi málo hráčov, ktorí môžu dominovať v hre tak, ako on. A robí to v mnohých rôznych aspektoch hry. Jeho rýchlosť je neuveriteľná, ale jeho ruky a jeho myslenie sú tiež na inej úrovni," uviedol na adresu svojho zverenca tréner Dave Tippett.

Postup do play off si mohli spečatiť ďalšie tímy, po nočných zápasoch si však istotu zabezpečila len Carolina.

Ak by Florida zvíťazila na ľade Nashvillu, zaistila by play off sebe i Tampe Bay.

Výborný zápas má za sebou brankár Nashvillu Juuse Saros, ktorý pomohol k víťazstvu 39 úspešnými zákrokmi. "Len som sa snažil robiť svoju prácu a nemyslieť na veci okolo. Chytá sa lepšie keď vidíte, ako hráči pred vami blokujú strely a snažia sa vám pomôcť," povedal 26-ročný Fín.

NHL - základná časť - 27. apríl:

Calgary - Montreal 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. E. Lindholm (J. Gaudreau, Mangiapane) – 10. S. Weber (Tatar, Petry), 39. Toffoli (Armia, Suzuki)

Brankári: Markström - Allen, strely na bránku: 22:24

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:14 min s bilanciou 0+1, trikrát vystrelil na bránu/

Ottawa - Vancouver 2:1(1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 11. Norris (B. Tkachuk), 32. Batherson (B. Tkachuk) – 15. Juolevi (T. Myers, B. Sutter)

Brankári: Hogberg - Holtby, strely na bránku: 27:26

St. Louis - Colorado 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 10. Tarasenko (Krug, Hoffman), 14. B. Schenn (R. O'Reilly, Perron), 28. Perron (Faulk, R. O'Reilly), 31. Thomas (Perron, Scandella) – 29. MacKinnon (Landeskog, Burakovsky)

Brankári: Binnington - Johansson, strely na bránku: 20:32

Dallas - Carolina 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Pavelski (Robertson, Ja. Benn), 17. Dickinson (Lindell, Ja. Benn), 38. Gurianov (Ja. Benn), 63. Ja. Benn (Robertson) – 34. M. McCormick (Geekie, Paquette), 37. Slavin (Aho, Niederreiter), 56. Hakanpää (Geekie, J. Staal)

Brankári: Oettinger - Reimer, strely na bránku: 31:32

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:32 min s bilanciou 0+0, zblokoval dve strely/

Nashville - Florida 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Mikael Granlund (Josi, Järnkrok), 24. Cousins (Haula, Ekholm), 43. Haula (Duchene, Gudbranson), 50. Trenin (Jeannot, Sissons) – 5. S. Bennett (Duclair, Nutivaara)

Brankári: Saros - Driedger, strely na bránku: 27:40

Winnipeg - Edmonton 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)

Góly: 36. Scheifele (Stastny, Wheeler) – 17. Chiasson (A. Larsson, Draisaitl), 19. McDavid (Barrie), 24. McDavid (Kahun), 32. Draisaitl (Nugent-Hopkins), 34. Nurse (Puljujärvi, McDavid), 37. McDavid

Brankári: Hellebuyck (41. Brossoit) - Smith, strely na bránku: 37:30

Los Angeles - Anaheim 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. S. Walker (D. Brown, Kopitar), 11. M. Anderson (Athanasiou, Lemieux), 59. D. Brown, 60. T. Moore (A. Kempe) – 24. Drysdale (Heinen, Fowler)

Brankári: Quick - Stolarz, strely na bránku: 25:22

San Jose - Arizona 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Góly: 1. Gregor, 4. Burns (Hertl, E. Kane), 22. Couture (Pateryn, Meier), 24. E. Karlsson (E. Kane), 52. Barabanov (E. Kane), 60. E. Kane (Ferraro) – 25. Bunting (Chychrun, Schmaltz), 31. Keller (Schmaltz, Bunting), 43. Chychrun (Goligoski, Pederson), 56. Chychrun

Brankári: Korenar - Kuemper (24. Hill), strely na bránku: 34:25

Domov»Hokej»NHL»Tatar po zranení nechýbal a opäť bodoval, istotu play off má ďalší tím