Pánik hral pri výhre Washingtonu nečakane málo, Boston uspel aj bez Haláka

Richard Pánik v drese tímu Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. feb 2021 o 21:15

Pozrite si nočné výsledky hokejovej NHL.

AKTUALIZOVANÉ O 9:20

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na ľade New Jersey 3:2. O triumfe Capitals rozhodol ruský kanonier Alexander Ovečkin.

Washington zvíťazil tretíkrát za sebou.

V drese Capitals odohral slovenský obranca Zdeno Chára vyše 18 minút a pripísal si jednu zablokovanú strelu, jeho krajan Richard Pánik strávil na ľade len necelých deväť minút a zapísal si jeden mínusový bod.

Len jeden hráč mal na konte ešte menej odohraného času.

Capitals priviedol k výhre brankár Iľja Samsonov, ktorý predviedol 19 úspešných zákrokov. Bol to jeho prvý zápas od 17. januára, o tri dni neskôr ho klub zapísal na covidovú listinu.

Do tréningového procesu sa zapojil už 8. februára, no do bránky sa postavil až teraz. Dokopy vynechal 17 duelov.

Chicago zvíťazilo doma nad Detroitom 7:2 aj vďaka 400. gólu Patricka Kanea v základnej časti. Tridsaťdvaročný útočník sa tak stal stým hokejistom ligy, ktorý dosiahol túto métu, štvrtým v klubových dejinách po Bobbym Hullovi, Stanovi Mikitovi a Stevovi Larmerovi.

Hráči Bostonu zvíťazili na ľade New York Rangers 4:1. O triumf hostí sa výraznou mierou pričinil Charlie Coyle, autor dvoch gólov. Brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom, mal 20 úspešných zákrokov.

NHL - nočné výsledky

NY Rangers – Boston 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 51. Blackwell (Lafreniere, Miller) - 7. Coyle (Pastrňák, McAvoy), 19. Frederic (Clifton, Studnicka), 31. McAvoy (Pastrňák, Marchand), 59. Coyle (Kuraly)

Brankári: Georgijev (7. Šesťorkin, 21. Georgijev) - Rask, strely na bránku: 21:36

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

Nashville – Columbus 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Cousins (Arvidsson, Johansen), 30. Tolvanen (Forsberg, Josi), 59. Haula (Josi, Benning) - 4. Stenlund (Nash, Jones)

Brankári: Saros - Korpisalo, strely na bránku: 29:29

Buffalo – Philadelphia 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 21. Couturier (Farabee, Van Riemsdyk), 22. Raffl (Hägg, Myers), 36. Van Riemsdyk (Farabee, Provorov)

Brankári: Johansson - Hart, strely na bránku: 28:38

New Jersey – Washington 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 7. Maľcev (Subban, Zacha), 24. Šarangovič (Wood, Zajac) - 16. Vrána (Wilson, Dillon), 23. Bäckström (Wilson, Vrána), 34. Ovečkin (Eller, Jensen)

Brankári: Blackwood - Samsonov, strely na bránku: 21:23

/obranca Zdeno Chára (Washington) odohral 18:29 minúty, do štatistík si pripísal jednu zablokovanú strelu a jeden zisk puku/

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8:49 minúty, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a jeden zisk puku/

NY Islanders – Pittsburgh 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Wahlstrom (Leddy, Bailey), 35. Pageau (Bailey, Wahlstrom)

Brankári: Sorokin - DeSmith, strely na bránku: 30:20

Chicago – Detroit 7:2 (2:1, 0:0, 5:1)

Góly: 12. Zadorov (Kämpf), 18. Carpenter (Mitchell, Highmore), 42. Suter (Kane, DeBrincat), 48. Carpenter (DeBrincat, Boqvist), 50. Kane (DeBrincat), 55. Kubalík (Hagel), 56. DeBrincat (de Haan, Kane) - 18. Gagner (Merrill, Namestnikov), 53. Svečnikov (Hronek, Erne)

Brankári: Lankinen - Greiss, strely na bránku: 32:46

Domov»Hokej»NHL»Pánik hral pri výhre Washingtonu nečakane málo, Boston uspel aj bez Haláka