Dallas so Sekerom vyhral siedmy zápas za sebou, tešil sa aj Černák

Erik Černák a brankár Andrej Vasilevskij v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres. (Autor: Steve Nesius - TASR/AP)
Sportnet|26. nov 2019 o 06:26

Tampa Bay zvíťazila v treťom dueli v sérii.

NEW YORK. V deviatich pondelkových zápasoch NHL si zahrali dvaja slovenskí hokejisti.

Obrancovia Erik Černák a Andrej Sekera nebodovali, ale obaja sa tešili z víťazstiev so svojimi mužstvami.

Tampa Bay v zostave s Černákom zdolala Buffalo 5:2 a Dallas so Sekerom zvíťazil nad Vegas 4:2.

Tampa rozhodla v oslabení

Hokejisti Tampy Bay doma zdolali hráčov Buffala aj vďaka dvom gólom v oslabení v rozpätí 46 sekúnd v tretej tretine.

Za stavu 3:2 najprv Cedric Paquette v 49. minúte zvýšil na 4:2 a krátko na to Ondřej Palát strelil piaty gól Lightning.

Český útočník Palát pridal ku gólu aj dve asistencie a celkovo oslávil 200. asistenciu a 300. bod v profilige. Brankár Andrej Vasilevskij prispel 28 zákrokmi.

"Hrali sme veľmi zodpovedne, zbytočne sme nestrácali puky. Na druhej strane sme najmä v druhej a tretej tretine výborne forčekovali," opísal 28-ročný Palát aj pre NHL.com.

Černák spôsobil Dahlinovi otras mozgu

Černák odohral osemnásť a pol minúty s jednou strelou, jednou zablokovanou strelou a dvoma pluskami na konci.

Na konci druhej tretiny slovenský obranca zasiahol lakťom tvár súperovho beka Rasmusa Dahlina a ten musel opustiť ľad s neskoršou diagnózou otras mozgu.

Iba 19-ročný Švéd mal doteraz na konte 16 bodov za 1 gól a 15 asistencií. O tri roky starší Slovák nedostal za svoj zákrok trest a pokračovalo sa v hre bez prerušenia.

"Je to veľké sklamanie. Necháme vedenie súťaže, nech posúdi, čo sa stalo. Momentálne sa obávame o Rasmusa a jeho zdravie. Veríme, že nebude dlhodobo vyradený z hokeja," uviedol tréner Buffal Ralph Krueger na oficiálnom webe NHL.

Dallas vyrovnal klubový rekord

Dallas triumfom nad Vegas (4:2) predĺžil šnúru víťazstiev na sedem zápasov a vyrovnal tým klubový rekord. Predtým sa to hráčom s hviezdou na drese podarilo v roku 2008 a tiež v roku 1980, vtedy ešte pod názvom Minnesota North Stars.

Aktuálne k siedmemu víťazstvu v sérii prispeli najmä dvojgólový a trojbodový ruský útočník Alexander Radulov a švédsky obranca John Klingberg, autor troch asistencií.

Sekera vo víťaznom tíme odohral 18:10 min s bilanciou 1 strela, 4 zablokované strely. Hráči Stars zároveň natiahli sériu zápasov s minimálne bodom na konte na dvanásť (11-0-1).

Jeden z dvoch gólov Vegas dosiahol Paul Stastny. Syn legendy slovenského hokeja Petra Šťastného sa v 900. zápase v profilige prezentoval 699. bodom do tabuľky produktivity (239+460).

Ottawa poslala Jaroša do AHL

Ottawa prehrala v Columbuse 0:1. Fínsky brankár Blue Jackets Joonas Korpisalo sa blysol 25 zákrokmi a druhý shutoutom v kariére.

V zostave hostí po jednozápasom záblesku chýbal obranca Christián Jaroš. Keďže do tímu sa po krátkej absencii z osobných dôvodov vrátil Nikita Zajcev, vedenie Senators poslalo slovenského beka späť do farmárskeho tímu Belleville v AHL.

Tím New York Islanders nepredĺžil svoju rekordnú bodovú šnúru na 18 zápasov. Islanders prehrali na ľade Anaheimu 0:3 a v riadnom hracom čase odovzdali všetky body súperovi prvýkrát od 11. októbra 2019.

Počas víťaznej série hokejisti Islanders dosiahli 15 víťazstiev po 60 minútach a ďalšie dva po predĺžení či nájazdoch.

Na triumfe Anaheimu sa výrazne podieľal brankár John Gibson, 26 zákrokmi vychytal prvý shutout v sezóne a devätnásty v kariére. Útočník Ryan Getzlaf a obranca Cam Fowler sa prezentovali gólom a asistenciou.

NHL 2019/2020 - základná časť - výsledky - utorok

Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 41. Bjorkstrand (Werenski, Jenner)

New York Rangers - Minnesota 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 15. Skjei (DeAngelo, Panarin), 58. Kreider (Panarin, Fox), 61. DeAngelo (Panarin, Strome) - 38. Parise (Fiala, Spurgeon), 50. Donato (Hartman)

Philadelphia - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 26. Couturier (Voráček, Hägg), 52. Voráček (Braun, Couturier) - 11. Miller (Horvat)

Pittsburgh - Calgary 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 12. Galchenyuk (Kahun, McCann), 28. McCann (Galchenyuk), 64. Guentzel (Kahun, Marino) - 8. Dubé (Andersson, Ryan), 36. Monahan (Tkachuk, Gaudreau)

Tampa - Buffalo 5:2 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 1. Kučerov (Palát), 28. Sergačov (Palát, Shattenkirk), 30. Gourde (McDonagh, Maroon), 49. Paquette (Cirelli, McDonagh), 50. Palát (Joseph) - 4. Reinhart (Olofsson, Eichel), 22. Vesey

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 18:29 min, zaznamenal dva plusové body, raz vystrelil na bránku a zablokoval jednu strelu/

Nashville - St. Louis 3:2 sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Bonino (Grimaldi, Fabbro), 12. Johansen (Järnkrok, Forsberg), rozh. náj. Carr - 33. Perron (O'Reilly), 54. Schenn (Thomas, Parayko

Dallas - Vegas 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Radulov (Klingberg, Seguin), 14. Lindell (Cogliano, Seguin), 38. Dickinson (Radulov, Klingberg), 53. Radulov (Klingberg, Janmark) - 34. Theodore (Carrier, Reaves), 42. Šťastný (Stone, Pacioretty)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:10 min, raz vystrelil na bránu, zablokoval štyri strely a dvakrát stratil puk/

Anaheim - New York Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 31. Getzlaf, 54. Fowler (Getzlaf, Terry), 55. Kaše (Gudbranson, Fowler)

Los Angeles - San Jose 3:4 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 39. Kempe (Lizotte, Wagner), 49. Brown (Iafallo, Kopitar), 53. Kopitar (Iafallo, Kempe) - 6. E. Karlsson (Couture, Kane), 27. Meier (Labanc, E. Karlsson), 29. Meier (Dillon, Labanc), 63. Marleau

Domov»Hokej»NHL»Dallas so Sekerom vyhral siedmy zápas za sebou, tešil sa aj Černák