Černák strelil svoj druhý gól v NHL, Tatar skóroval po peknom sóle

Erik Černák (vpravo) v súboji s Patricom Hornqvistom.
Erik Černák (vpravo) v súboji s Patricom Hornqvistom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. feb 2019 o 22:40

Zvyšní štyria Slováci nebodovali.

NEW YORK. Slovenský obranca Erik Černák prispel gólom k víťazstvu hokejistov Tampy Bay Lightning nad Pittsburghom Penguins 5:4 v noci na nedeľu v stretnutí zámorskej NHL.

Košický rodák odohral v zápase 21:31 minúty, pripísal si aj tri plusové body, tri strely a rozdal jeden bodyček.

V gólovej situácii jeho strelu bez prípravy nešťastne usmernil za chrbát svojho brankára útočník Penguins Patric Hörnqvist.

Černáka vyhlásili za tretiu hviezdu duelu.

Pre slovenského mladíka bol zásah do siete Penguins druhý v sezóne a tiež celkovo druhý v kariére v NHL.

Dvadsaťjedenročný bek odohral v aktuálnom ročníku zámorskej profiligy 33 zápasov, v ktorých nazbieral deväť kanadských bodov (2 + 7) a 15 plusových bodov.

Tatarovo pekné sólo

Útočník Tomáš Tatar skóroval za Montreal pri prehre s Torontom 3:4 po predĺžení. Dvadsaťosemročný krídelník odohral 19:27 minúty, napočítali mu aj jeden plusový bod, štyri strely a tri bodyčeky.

Gól do siete Frederika Andersena bol jeho sedemnásty v sezóne, dubnický odchovanec má po 55 odohraných dueloch na konte 40 bodov (17+23).

Slovenský krídelník si prebral puk vo vlastnom obrannom pásme od obrancu Sheu Webera, prešiel s ním až do útočného pásma a strelou zápästím prekonal Dána Frederika Andersena v bránke Maple Leafs.

Pri Tatarovom zásahu si pripísal sekundárnu asistenciu brankár Canadiens Carey Price, pre ktorého to bol 600. zápas v NHL.

"Bol to dobrý zápas proti silnému súperovi. Atmosféra bola elektrizujúca, pre toto hráme hokej. Prehrávať však už nie je taká zábava," uviedol Price pre oficiálny ligový web.

Pánik najaktívnejší, Chára najvyťaženejší

Útočník Arizony Richard Pánik bol najaktívnejším strelcom stretnutia proti Dallasu (3:2). Slovenský krídelník vyslal na Antona Chudobina šesť striel, ruský brankár zneškodnil všetky.

Pánik odohral 16:51 minúty, do štatistík sa okrem šiestich striel zapísal jedným mínusovým bodom.

Najvyťaženejším hráčom duelu Bostonu s Los Angeles (5:4 po predĺžení) bol slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára, ktorý na ľade strávil presne 24 minút.

Ústrednou postavou zápasu sa stal stredný útočník Bruins Patrice Bergeron, ktorý bol autorom víťazného gólu a okrem neho si pripísal do štatistík aj dve asistencie.

Priniesť tímu víťazstvo je vždy výnimočné.

Patrice Bergeron, útočník Bostonu

Podarilo sa mu to v tisícdruhom zápase v profilige.

Tisíckový míľnik dosiahol v utorok proti New Yorku Islanders (3:1) v zápase, v ktorom dvakrát skóroval. V noci si už len užil slávnostný ceremoniál a potom aj zápas s troma bodmi a honor prvej hviezdy.

Do stretnutia v drese domácich zasiahol aj ďalší Slovák Peter Cehlárik. Skončil s dvoma strelami na bránku a dvoma mínusovými bodmi. Brankár Jaroslav Halák sedel na lavičke.

"Priniesť tímu víťazstvo je vždy výnimočné. Povedal som hráčom na lavičke, že sa nám podarí nájsť spôsob ako zvíťaziť a to sa nám aj podarilo," uviedol Patrice Bergeron.

Hetrik Američana so slovenskými rodičmi

Obranca Ottawy Christián Jaroš odohral 15:07 minúty v meraní síl s Winnipegom (5:2). Rodák z Košíc rozdal tri bodyčeky.

San Jose zdolalo Edmonton 5:2. Útočník Sharks Joe Thornton si pripísal dve asistencie a dostal sa na deviatu priečku v historickom poradí. Tridsaťdeväťročný center má na konte 1049 asistencií.

Thorntonov spoluhráč Kevin Labanc strelil prvý hetrik v NHL.

"Je to neuveriteľné. Nedokážem to popísať slovami. Navyše, okrem toho hetriku, máme aj dôležité dva body. Bol to výborný zápas," rozplýval sa americký útočník so slovenskými rodičmi.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Boston - Los Angeles 5:4pp (0:0, 1:2, 3:2 - 1:0)

Góly: 25. McAvoy (Bergeron, Heinen), 44. Heinen (McAvoy, Marchand), 45. David Krejčí (Krug, Pastrňák), 47. Marchand (Bergeron), 63. Bergeron (Krug) - 29. Iafallo (Martinez, A. Kempe), 35. Kopitar (D. Brown, Phaneuf), 50. N. Thompson (Leipsic), 56. Fantenberg (Doughty, Toffoli)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 24 minút, pripísal si jeden plusový bod, raz vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj dvomi bodyčekmi, jedným ziskom puku a jedným dvojminútovým trestom za nedovolené bránenie/

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 13:45 minúty, pripísal si dva mínusové body, dvakrát vystrelil na bránku súpera a dvakrát získal puk/

Buffalo - Detroit 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Góly: 22. Sheary, 31. Mittelstadt (Eichel, Dahlin), 40. Okposo (Ristolainen, Rodrígues) - 38. Larkin (Vanek, Athanasiou)

New Jersey - Minnesota 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 7. Seney (Butcher), 54. Bratt (Severson) - 13. M. Foligno (Pateryn, Kunin), 25. Parise (Suter), 36. Eriksson Ek (Brodin, M. Foligno), 48. Kunin

NY Islanders - Colorado 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 39. Eberle (Lee), 49. Bailey (Dal Colle, Pelech), 54. Pulock (Eberle, Nelson), 63. Pulock (Cizikas, Nelson) - 11. Söderberg, 23. E. Johnson (Söderberg, Kerfoot), 58. Compher (Söderberg, G. Wilson)

Philadelphia - Anaheim 6:2 (4:0, 0:1, 2:1)

Góly: 3. Varone (Raffl), 11. Couturier (Hägg, Varone), 12. Raffl (Laughton, MacDonald), 18. Lindblom (Couturier, Voráček), 53. Patrick (Couturier, Konecny), 59. Konecny (Sanheim, J. Van Riemsdyk) - 21. Henrique (N. Ritchie, Getzlaf), 45. N. Ritchie (Getzlaf, Rakell)

Ottawa - Winnipeg 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 3. Mark Stone (Tierney, Balcers), 13. Dzingel (Ceci, White), 30. Mark Stone (Chabot, Duchene), 33. Duchene (B. Ryan), 56. Z. Smith - 22. Little, 60. Morrissey

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 15:07 minúty, prezentoval sa tromi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou, jedným ziskom a tromi stratami puku/

St. Louis - Nashville 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 5. Dunn (Thomas, Sundqvist), 19. Tarasenko (B. Schenn), 31. MacEachern (Barbašov, Thomas) - 28. Ekholm (C. Smith, P.K. Subban), 59. Johansen (F. Forsberg, Josi)

Arizona - Dallas 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 9. Goligoski (Galchenyuk, Oesterle), 36. Galchenyuk (Cousins, Goligoski), 44. Galchenyuk (Keller, Cousins) - 57. B. Ritchie (Hintz, Heiskanen), 57. Radulov (Klingberg, Jamie Benn)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 16:51 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, šesťkrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj tromi bodyčekmi, dvomi zablokovanými strelami a jednou stratou puku/

Edmonton - San Jose 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 32. Nugent-Hopkins (Chiasson), 55. Kassian (A. Larsson) - 11. Labanc (Thornton, Sörensen), 13. E. Kane (Donskoi, Hertl), 27. Labanc (Meier, E. Kane), 42. Labanc (Thornton, Dillon), 45. Hertl

Montreal - Toronto 3:4pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 1. A. Shaw (Petry, Domi), 22. TATAR (S. Weber, Price), 48. Gallagher (Domi, A. Shaw) - 3. Johnsson (Hyman), 5. Zaicev (P. Lindholm, Rielly), 49. W. Nylander (Tavares), 63. Tavares (Marner, Rielly)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) 19:27 minúty, strelil gól, pripísal si jeden plusový bod, štyrikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a jednou stratou puku/

Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Góly: 16. Gourde (Point, Hedman), 16. ČERNÁK (Paquette, Coburn), 28. Cirelli (Killorn, McDonagh), 45. T. Johnson (Palát, Stamkos), 55. J. T. Miller (Killorn, Cirelli) - 14. G. Wilson (Blueger, Cullen), 29. McCann (Rust), 36. Rust (Guentzel), 56. Pearson (Crosby)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:31 minúty, strelil gól, pripísal si tri plusové body a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu, prezentoval sa tiež tromi strelami na bránku súpera, jedným bodyčekom, dvomi zablokovanými strelami a jedným ziskom puku/

Washington - Florida 4:5pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 26. Connolly (Burakovsky), 40. Eller (Dowd, Connolly), 47. Connolly (Burakovsky, Eller), 57. Kuznecov (Orlov, Ovečkin) - 13. Vatrano (Trocheck, Ekblad), 14. Yandle (Malgin, Sheahan), 30. Sceviour (Ekblad), 41. Brassard, 62. Hoffman (Yandle, Barkov)

Vancouver - Calgary 4:3sn (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 1. Horvat (C. Tanev, Roussel), 13. Leivo (E. Pettersson, D. Pouliot), 36. Boeser (Pettersson, B. Hutton), rozhodujúci sam. nájazd E. Pettersson - 7. E. Lindholm (Monahan, Gaudreau), 14. Bennett (Neal, Jankowski), 34. Mangiapane (Hanifin)

Las Vegas - Columbus 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly: 5. Schmidt (Marchessault, R. Smith), 18. Merrill (W. Karlsson, R. Smith), 50. Eakin (Bellemare, C. Miller) - 5. J. Anderson (S. Jones, Jenner), 36. Panarin (Bjorkstrand, Harrington), 55. Atkinson (Panarin, Dubois), 58. Atkinson (Werenski, Panarin)

Domov»Hokej»NHL»Černák strelil svoj druhý gól v NHL, Tatar skóroval po peknom sóle