Chára asistoval pri triumfe Bostonu, Halák odchytal celý zápas

David Pastrňák (vľavo) prekonáva Henrika Lundqvista.
David Pastrňák (vľavo) prekonáva Henrika Lundqvista. (Autor: Charles Krupa TASR/AP)
SITA|28. mar 2019 o 07:40

Čech David Pastrňák strelil hetrik.

BOSTON. Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal asistenciu pri domácom triumfe Bostonu nad New Yorkom Rangers 6:3 v stredajšom stretnutí zámorskej NHL.

Dvadsiatimi úspešnými zákrokmi sa prezentoval jeho spoluhráč a krajan Jaroslav Halák. Kapitán Bruins Chára prihral na záverečný gól svojho tímu Charlesovi McAvoyovi v 58. min.

Štyridsaťdvaročný bek odohral viac ako 20 minút a do štatistík si pripísal aj jeden mínusový bod, 2 strely na bránku hostí, 1 "hit" a zablokoval 1 strelecký pokus súpera. V úvodnej tretine sedel na trestnej lavici za zdržovanie hry a súper počas jeho vylúčenia skóroval, keď Mika Zibanejad vyrovnal na priebežných 1:1.

Pastrňákov hviezdny návrat pokračuje

Hetrikom a dovedna piatimi bodmi sa blysol český útočník David Pastrňák. Po zranení získal v piatich zápasoch jedenásť bodov (5+6). Boston má už 103 bodov a je druhý najlepší v celej súťaži za suverénnou Tampou Bay (122). Doma Bruins ťahajú sériu 12 víťazstiev, šiestu najdlhšiu v ich klubovej histórii.

"Je to super. Vrátil som sa po dlhom čase, keď som nehral. Zo začiatku to bolo náročné, ale bolo super znovu predstaviť sa pred našimi divákmi," povedal 22-ročný krídelník podľa webu nhl.com. Boston strelil až štyri zo šiestich gólov počas presiloviek.

"To bolo rozhodujúce," uviedol švédsky gólman Rangers Henrik Lungqvist.

Vo Philadelphii rozhodla druhá tretina

Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom v zostave podľahlo domácej Philadelphii 4:5 po samostatných nájazdoch. Rodák z Košíc odohral 13:27 min a získal jednu "plusku".

Súperovho brankára ohrozil troma strelami. O výsledku rozhodla druhá tretina, v ktorej sa hráči Maple Leafs nepresadili ani raz, kým Philadelphia skórovala trikrát. Toronto stále nemá isté play-off, na tretej priečke Atlantickej divízie zaostáva za druhým Bostonom o 6 bodov.

"Sami sme si to pokazili v druhej dvadsaťminútovke. Zostávajúcich 40 minút sme hrali celkom dobre, ale tá druhá tretina bola zlá. Súper nás tlačil a my sme vôbec nestíhali," zhodnotil center Toronta Nazem Kadri, autor jedného z gólov hostí

NHL 2018/2019 - 28. marec - výsledky:

Philadelphia - Toronto 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 24. Konecny (Sanheim, Laughton), 29. Gudas (Hägg, Knight), 36. Couturier (Sanheim, Provorov), 49. Hartman (Laughton), rozhod. sam. nájazd: Couturier - 6. Co. Brown (Ennis, F. Gauthier), 13. Kadri (Connor Brown), 42. Matthews, 52. W. Nylander (Matthews)
/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:27 min, +1, 3 strely na bránku./

Boston - New York Rangers 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

Góly: 3. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 30. Pastrňák (Krejčí, Krug), 44. DeBrusk (Pastrňák, Krejčí), 53. Pastrňák (Krug, Marchand), 57. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 58. McAvoy (CHÁRA, Coyle) - 17. Zibanejad (R. Strome, Bučnevič), 46. R. Strome (B. Howden, Skjei), 60. Zibanejad (Namestnikov, DeAngelo)

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas a kryl 20 z 23 striel súpera (87,00% úspešnosť zákrokov), obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:27 min, 0+1, -1, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku, 1 "hit", zablokoval 1 strelu súpera./

Calgary - Dallas 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Brodie (J. Gaudreau, Hanifin) - 18. A. Radulov (Hintz, Seguin), 53. Heiskanen (Faksa, Janmark)

Colorado - Vegas 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Góly: 6. Calvert (Jost, Barrie), 9. MacKinnon (Barrie, Kerfoot), 28. Barrie (Söderberg), 38. G. Bourque (Zadorov, MacKinnon) - 31. Paul Stastny (Merrill, Tuch), 35. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 57. Tuch (Stastny, Mark Stone)