Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara
Neymar (Autor: SITA/AP)
TASR|3. jún 2019 o 11:52

Útočníka Paríža St. Germain obvinila žena zo znásilnenia, futbalista sa bráni.

PARÍŽ. Brazílsky futbalista Neymar sa po obvinení zo sexuálneho útoku rozhodol očistiť svoje meno, keď v sedemminútovom videu na sociálnej sieti Instagram zverejnil celú vzájomnú konverzáciu s údajnou obeťou.

Neymar zaplatil cestu z Brazílie

Z nej vyplýva, že s dotyčnou ženou prostredníctvom aplikácie WhatsApp živo komunikoval aj na druhý deň po akte a konverzácia neobsahuje žiadnu zmienku o znásilnení.

Útočníka Paríža St. Germain obvinila žena zo znásilnenia po tom, ako sa minulý piatok prihlásila na polícii v Sao Paule.

Podľa policajnej správy sa obe strany dohodli na stretnutí, hráč dokonca zaplatil žene letenku do Paríža a rezervoval hotel.

Žena vypovedala o vynútenom styku

Ona však vo výpovedi uviedla, že Neymar za ňou prišiel zjavne opitý, po krátkom rozhovore začal byť agresívny a násilím ju donútil k pohlavnému styku. K stretnutiu malo prísť 15. mája o 20.20 h v Hoteli Sofitel Paris Arc de Triomphe.

V policajnej správe sa ďalej uvádza, že žena sa po dvoch dňoch vrátila do Brazílie, incident neoznámila francúzskym úradom, pretože utrpela emocionálny šok a mala v cudzej krajine strach.

Detaily komunikácie

Neymar pár hodín po "prevalení" kauzy ponúkol svoj pohľad na udalosti. Zverejnil všetky správy a fotografie zo spoločnej konverzácie ako eventuálne dôkazové materiály pre vyšetrovateľov.

"Chcem sa podeliť o všetky detaily v našej komunikácii, zverejnil som súkromné správy, fotografie. Je to dôležité z toho dôvodu, aby vyšlo najavo, aká je v skutočnosti pravda. K žiadnemu znásilneniu neprišlo. Bol to vzťah muža a ženy medzi štyrmi stenami, pričom na druhý deň sme spolu normálne komunikovali a vymieňali si správy," uviedol Neymar.

"Obvinenie zo znásilnenia bolo pre mňa šokom. Každý, kto ma pozná, vie, že môj charakter a svedomie by mi nedovolili niečo také spraviť. Bola to pasca nastražená na moju osobu a zároveň poučenie do budúcnosti. Táto kauza ranila nielen mňa, ale celú moju rodinu. Verím, že si vyšetrovatelia prečítajú celú konverzáciu a uvidia, ako to celé naozaj bolo," uviedol Neymar.

Podpora od reprezentačných kolegov

Kauza narušila prípravu hráča i celého brazílskeho tímu na vrcholnú akciu roka, ktorou je pre brazílsky tím kontinentálny šampionát. Stredopoliar Fernandinho na stretnutí s novinármi vyhlásil, že verí v Neymarovu nevinu.

"Som zaskočený a smutný z toho, že sa aféra prevalila iba pár dní pred štartom Copa America. Dúfam, že sa všetko čo najskôr vysvetlí, aby sme sa mohli nerušene pripravovať. Som presvedčený, že Neymar je v tom nevinne," povedal hráč Manchestru City.

Tréner Tite považuje obvinenia za osobnú záležitosť hráča a nemieni ho súdiť: "Je potrebné, aby ľudia dozvedeli, čo sa naozaj stalo. Čo mám k tomu dodať. Sme spolu tri roky a v osobných veciach medzi mnou a ním bol vždy lojálny a úprimný."

Brazília nastúpi v otváracom súboji Copa America v piatok 14. júna o 21.30 SELČ proti Bolívii. Ďalšími súpermi organizátora v A-skupine sú Venezuela a Peru.

Súvisiace články