Sportnet|13. máj 2018 o 00:00

Fínsko vyrovnalo až v závere zápasu.

MS 2018 hokejistov - B-skupina (Herning):

Nemecko - Fínsko 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 26. F. Tiffels (Y. Seidenberg, Michaelis), 39. Krupp (Hager, Eisenschmid), 62. Eisenschmid (Kahun) - 3. Tolvanen (Riikola), 58. Aho (Mikael Granlund, Teräväinen)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Fluri (Švaj.), Lazarev (Rus.), 5 077 divákov

Nemecko: Niederberger - Y. Seidenberg, M. Muller, Holzer, D. Seidenberg, Krupp, J. Muller, Mebus - Eisenschmid, Hager, Plachta - Draisaitl, Kahun, Ehliz - Michaelis, Tiffels, Noebels - Hofflin, Pietta, Krammer

Fínsko: Husso - Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivisto, Riikola - Rantanen, Granlund, Kapanen - Savinainen, Aho, Teräväinen - Tolvanen, Manninen, Jormakka - Anttila, Pesonen, Maenalanen

<>

HERNING. Hokejisti nemeckej reprezentácie prekvapivo zvíťazili nad hráčmi Fínska 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta.

Nemci triumfovali v druhom dueli na tohtoročnom svetovom šampionáte, pred Fínmi zdolali iba Kórejskú republiku 6:1.

Fíni prehrali svoj druhý zápas na MS 2018, pred Nemcami nestačili na domácich Dánov, ktorým podľahli 2:3.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Fínsko - Nemecko: fotogaléria

13.5.2018

Skóre stretnutia otvorili fínski hokejisti, už v 3. min sa presadil devätnásťročný talent Eeli Tolvanen. Nemci v II. tretine skóre duelu otočili, v 26. min vyrovnal Frederik Tiffels a v 39. min skóroval Björn Krupp.

Fíni sa podarilo vyrovnať na 2:2 dve minúty pred koncom riadnej hracej doby, v presilovej hre sa strelecky presadil gól druhý najproduktívnejší hráč turnaja Sebastian Aho.

Duel dospel do predĺženia, v ktorom uspeli nemeckí hokejisti. Víťazný gól strelil po 120 sekundách Markus Eisenschmid.

Fíni odohrajú posledný duel v rámci základnej B-skupiny v utorok o 12.15 h proti USA, Nemci sa v rovnaký deň stretnú o 16.15 h s Kanadou.

Hlasy po zápase:

Mathias Niederberger, brankár Nemecka: "Mal som veľa zásahov, takže som sa neustále zameriaval na hru. Pre mňa ako brankára to dnes bol dobrý zápas. Celý náš tím bojoval. Síce sme nemali veľa šancí, ale tie, ktoré sme mali, boli veľmi nebezpečné."

Mikko Rantanen, útočník Fínska: "Ich brankár predviedol mnoho úžasných zákrokov a výborne sa pohyboval. Bol to ich najlepší hráč."

Online prenos: Nemecko - Fínsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
13.05.2018 o 20:15
Nemecko
3:2
(0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
63' minúta
Ukončený
Fínsko
Prehľad
Góly a asistencie: 26. Tiffels, 39. Krupp (Hager, Eisenschmid), 62. Eisenschmid (Kahun) – 3. Tolvanen (Riikola), 58. Aho (Mikael Granlund, T. Teräväinen).
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
Nemecko šokuje veľkého favorita stretnutia gólom v predĺžení. O všetkom rozhodol únik dvoch hráčov, v ktorom Kahun našiel Eisenschmida a ten rozhoduje.
Koniec zápasu.
62:00
62:00
goalNemecko dalo gól!
Kapanen nedal gól v obrovskej šanci, trafil iba betón Markusa Eisenschmida, a tak na druhú stranu ušli dvaja Nemci. MARKUS EISENSCHMID využil prihrávku Kahuna a rozhoduje o výhre prekvapenia.
60:43
Predĺženie začína veľmi opatrne, ani jeden tím nechce urobiť chybu.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Fínsko malo v tretej tretine obrovský tlak, no vyťažilo z neho iba jeden gól v závere riadnej hracej doby, ktorý strelil Aho a poslal stretnutie do predĺženia, ktoré je pre Nemecko aj napriek tomu, že dlho vyhrávalo dobré, Fíni prídu minimálne o bod.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:34
Zakázané uvoľnenie Nemecka, tréner Sturm si zobral oddychový čas.
59:32
importantAho dostal puk pred bránu súpera, prihral do bránkoviska, kde dorážal Veli-Matti Savinainen, lenže minul priestor troch žrdí.
58:43
Nemecko sa snaží ešte zvrtnúť vedenie na svoju stranu, avšak ich kontry nie sú nebezpečné.
58:01
Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.
57:54
57:54
goalFínsko dalo gól!

SEBASTIAN AHO nakoniec využíva presilovku a tlak Fínska žne úspech. Jeho strela z prvej z pravého kruhu prešla okolo Mathiasa Niederbergera.
57:06
importantMikael Granlund vystrelil prudko z ľavého kruhu, Mathiasa Niederbergera zachránil žrď.
56:22
Vylúčenie v tíme Nemecko (Marc Michaelis – 2 min., krosček).
56:14
importantKapanen nahodil, vo veľkej šanci neuspel Pekka Jormakka, ktorý netrafil prázdnu bránu. Z čoho už chcú dať Fíni gól.
55:44
Nemecko naďalej o sto šesť bráni svoju časť ihriska, Fínsko zvyšuje tempo, no šance neprichádza.
54:59
Prečíslenie dvoch Fínov proti jednému hráčov súpera, strela cez tohto obrancu končí zákrokom Mathiasa Niederbergera.
54:29
Nemecko sa v posledných minútach čoraz častejšie dostáva do útočného pásma z protiútokov.
53:49
Hager sa rýchlo dostal zo svojho pásma, ani na trikrát nedokázal vystreliť cez hráčov súpera.
52:52
Fínsko naďalej točí súpera v jeho tretine, do zakončení sa naďalej nedostáva.
51:46
Aho sa veľmi dlho krúti okolo brány, nevie však prihrať voľným spoluhráčom, pretože tí sú veľmi dobre obsadení.
50:18
Nemecko prešlo dopredu do situácie dvoch proti jednému, do zakončenia sa nakoniec táto dvojica nedostala.
49:39
Nemecko v tretej tretine bráni ako o dušu, Fíni sa veľmi ťažko dostávajú do nejakých zakončení.
49:10
Teuvo Teräväinen pálil z diaľky, do pokusu mu obetavo padol jeden z obrancov a strela teda neprešla.
47:42
Poriadne dlho už trvá fínsky zámok, do zakončení sa hráči Suomi momentálne napriek všetkému dostávajú ťažko.
47:07
Mikko Rantanen sa veľmi dlho točil okolo brány protivníka, nedokázal vystreliť ani prihrať.
46:18
Pokka to skúsil z miesta vedľa bránkoviska z mierneho uhlu, jeho pokus Mathias Niederberger vyrazil preč.
45:56
Pesonen vystrelil spomedzi kruhov, jeho pokus smeroval mimo priestor brány, pretože bol zrazený.
45:22
Nemci to skúšajú v útočnej tretine, všetko je to pri mantineloch, odkiaľ sa cez fínskych obrancov nedostávajú do zakončení.
44:28
Teuvo Teräväinen to skúsil od mantinelu, jeho nahodenie bez problémov pokryl brankár Mathias Niederberger.
43:39
Moritz Müller pred vlastnou bránou síce zastavil prudkú prihrávku, korčuľou ale puk nasmeroval iba tesne vedľa svojej brány.
43:06
Zakázané uvoľnenie Nemecka.
42:30
Nemecko ohrozilo bránu Hussa, ten si pripísal rutinný zákrok a hru prerušil.
41:39
Nemecko vyviezlo puk do útočného pásma, tak oň rýchlo prišlo, avšak Fíni sa do ničoho momentálne nedostali.
40:38
importantFínsko okamžite v útočnom pásme, Rantanen spred bránkoviska vo veľmi dobrej pozícii mieril mimo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nemecko malo vynikajúcu druhú tretinu aj napriek tomu, že viac z hry mali opäť Fíni, lenže góly padali iba za Hussa, a tak favorit stretnutia prehráva po zásahoch Tiffelsa a Kruppa.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:48
38:48
Outsider stretnutia ide do prekvapivého vedenia. BJORN KRUPP nahodil od modrej čiary a puk skončil za prekvapeným Hussom.
37:25
importantAho v protiútoku počas oslabenia našiel pred bránou spoluhráča Heiskanena, ten buchol do puku, no ten šiel mimo.
36:48
Fínsko zatiaľ bráni toto oslabenie veľmi dobre a hráčov súpera vytláča preč zo svojho pásma.
35:51
Vylúčenie v tíme Fínsko (Saku Mäenalanen – 2 min., nedovolené bránenie).
35:19
Nemecko sa rýchlo dostalo do útočného pásma, kde o puk prišlo. Dopredu idú okamžite Fíni.
34:33
Teuvo Teräväinen našiel pred bránou súpera Savinainena, jeho zakončenie z prvej zachytil brankár Timo Pielmeier.
33:39
Fínsko sa po oslabení dostali do útočnej tretiny, propagačná strela skončila zákrokom Pielmeiera.
32:58
Fínsko v plnom počte.
32:41
Nemecko v presilovke hrá dosť dobre, prichádza mnoho striel, avšak Husso a defenzíva Fínska robí čo môže.
31:42
Rýchla kontra Fínska v oslabení nepriniesla presné zakončenie, na opačnú stranu teda idú rýchlo Nemci.
30:58
Vylúčenie v tíme Fínsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., hákovanie).
30:51
importantNemci sa dostali do prečíslenia, ktoré síce nevyšlo, no po ďalšej prihrávke mal stopercentnú šancu Marc Michaelis. Nedal.
29:52
29:36
Pesonen v dobrej pozícii, zasiahol skackajúci puk, nenasmeroval ho do siete.
28:38
Eeli Tolvanen mohol pridať druhý gól, spred bránkoviska nedokázal dostať puk za Pielmeiera.
28:03
Kahun hľadal spoluhráčov spoza brány, Uvira sa nedostal k puku, preto ani nevystrelil.
27:30
Fínsko okamžite po inkasovanom góle v útočnom pásme, jeho hráči sa snažia niečo vymyslieť, čo to len ide, no zatiaľ to cez defenzívu Nemecka nejde.
25:56
25:56
FREDERIK TIFFELS si našiel nahodenie od modrej čiary, otočil sa s pukom cez obrancu a zasunul do kolo Hussa do siete.
25:32
Husso nemal veľa roboty s nahodením od mantinelu, puk v dnešnom stretnutí zachytil iba trikrát. Nemci ho málo ohrozujú.
24:37
Nemecko v plnom počte.
24:05
importantAho našiel veľmi peknou prihrávkou medzi kruhmi spoluhráča, Mikko Rantanen pálil z prvej nepresne.
23:23
Fínom táto presilovka veľmi nevychádza, Nemecko sa zatiaľ bráni veľmi dobre a vyhadzuje puky.
22:37
Vylúčenie v tíme Nemecko (Matthias Plachta – 2 min., hákovanie).
22:28
Sakari Manninen sa na modrej čiare snažil udržať útočné pásmo, puk už ale bol von, takže sa píska ofsajd.
21:37
Draisaitl si našiel puk medzi kruhmi pred bránou Fínska, no bol chrbtom k bráne a dobre strážený.
20:52
Nemecko sa pokúsilo o prvú akciu druhej tretiny, pokus od mantinelu bol poriadne nepresný.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Fínsko malo hru v prvej tretine pod kontrolou, strelilo ale iba jeden gól, o ktorý sa v úvode postaral Eeli Tolvanen. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 21:01.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:06
Nemci sa snažili zaútočiť, lenže ich akcia nebola ideálna, nakoľko prišla nepresná prihrávka a následná strata puku.
17:14
Nemecko s piatimi hráčmi.
16:55
Nemecko vyhadzuje cez všetky čiary. Zdá sa, že toto oslabenie outsider zvládne.
16:16
Aho tečoval nahodenie od modrej čiary. Puk sa snažili ešte Fíni z bránkoviska doraziť, brankár Timo Pielmeier si dal veľký pozor.
15:14
Vylúčenie v tíme Nemecko (Marcel Noebels – 2 min., sekanie).
14:59
importantNemecko sa veľmi dlho držalo v útočnom pásme, až prišla prihrávka medzi kruhy na Piettu, ktorý trestuhodne minul bránu.
13:36
Dominik Kahun na opačnej strane zamotal obrancu súpera, druhá kľučka okolo Pokku už bola navyše, strela neprešla.
13:18
Leon Draisaitl sa zamotal vo vlastnej tretine a prišiel o puk. Vzápätí pálil z otočky Marko Anttila, Timo Pielmeier zasiahol.
12:40
Nemecko sa neúspešne pokúšalo prejsť do útočného pásma, celú rodiacu sa aktivitu zastavil ofsajd.
11:53
Strela od mantinelu Pielmeiera nezaskočila, brankár Nemecka si dokázal poradiť.
11:27
Nemci iba pretečovali puk do útočného pásma, tam ho okamžite získali hráči fínskej národnosti.
10:53
Mikko Rantanen pálil cez obrancu z pravého kruhu na vhadzovanie, brankár Timo Pielmeier zasiahol vyrážačkou.
10:17
Markus Eisenschmid strieľal z mierneho uhlu spoza obrancu súpera, našiel iba pozorného Hussa.
09:49
Nemecko malo menší problém dostať sa zo svojho pásma, čo sa ale podarilo. Osamotený Hager vpredu nespravil nič.
09:14
Draisaitl to síce skúsil individuálne, no ďaleko sa nedostal. Okamžite pri ňom bola trojica Fínov.
08:30
Eeli Tolvanen to znova skúšal individuálnym spôsobom, tentoraz bol dobre bránený a až do zakončenia neprešiel.
07:43
Nahodenie od modrej čiary smerovalo mimo bránu nemeckého tímu, Timo Pielmeier teda ostal bez zákroku.
06:55
importantMikael Granlund predviedol krásnu individuálnu akciu. Dostal sa až do zakončenia, to mu zastavil Timo Pielmeier.
06:41
Nemci sa síce chvíľu držali v útočnom pásme, lenže všetko to bolo pri mantineloch.
06:11
05:45
Nahodenie pred nemeckú bránu vyrazil síce Timo Pielmeier iba pred seba, no pomohli mu obrancovia.
05:09
Fíni okamžite v útočnom pásme, po zablokovanej strele vyhodil puk Kahun.
04:32
Leon Draisaitl medzi kruhmi, zakončil backhandom, nemieril presne. Husso bez zákroku.
03:24
Fíni sú naďalej aktívni a snažia sa pridať čo najrýchlejšie ďalšie góly. Od modrej pálil Markus Nutivaara, ale bránu netrafil.
02:26
02:26
EELI TOLVANEN sa dostal cez os na ľavý kruh, odkiaľ trafil presne k žrdi.
01:53
Niekoľko súbojov v strednom pásme, puk sa vzápätí odrazil do útočného pásma Fínov, no získali ho Nemci.
01:18
Favorit stretnutia znova v útočnom pásme, znova bez zakončenia hráči v bielo-modrom o puk prišli.
00:49
Fínsko sa okamžite po buly snažilo prejsť až do zakončenia, avšak celá akcia bola pri mantineloch, odkiaľ strela neprišla.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Pielmeier (Niederberger) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Mebus – Plachta (A), Hager, Eisenschmid – Draisaitl, Ehliz, Kahun – Michaelis, Noebels, Tiffels – Krämmer, Uvira, Hofflin – Pietta.

Fínsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola..
Nemecko

Strieborní medailisti zo ZOH dvakrát nezvládli nájazdy a preto im vstup do MS nevyšiel. V úvodný deň nestačili na domáce Dánsko pomerom 2:3, v druhom meraní síl zas Nemci neuspeli ani proti Nórsku (4:5sn), takže zverenci Marca Sturma majú päť bodov a sú na nepostupových miestach skupiny B. To podčiarkla aj prehra 0:3 s USA i včerajšia prehra 1:3 proti Lotyšsku. Jediné víťazstvo za tri body sa zrodilo proti Južnej Kórey.

Nominácia Nemecka:

Brankári:
Mathias Niederberger (Düsseldorf EG), Timo Pielmeier (ERC Ingolstadt), Niklas Treutle (Norinberg Ice Tigers)

Obrancovia: Bernhard Ebner (Düsseldorf EG), Korbinian Holzer (Anaheim Ducks), Björn Krupp (Grizzlys Wolfsburg), Oliver Mebus (Norinberg Ice Tigers), Jonas Müller (Eisbären Berlin), Moritz Müller (Kolín Haie), Dennis Seidenberg (New York Islanders), Yannic Seidenberg (EHC Red Bull Mníchov)

Útočníci: Leon Draisaitl (Edmonton Oilers), Yasin Ehliz (Norinberg Ice Tigers), Markus Eisenschmid (Laval Rocket), Patrick Hager, Dominik Kahun (obaja EHC Red Bull Mníchov), Nicolas Krämmer (Kolín Haie), Marc Michaelis (Minnesota State University), Marcel Müller (Krefeld Pinguine), Marcel Noebels (Eisbären Berlin), Daniel Pietta (Krefeld Pinguine), Matthias Plachta (Adler Mannheim), Frederik Tiffels (Wheeling Nailers), Sebastian Uvira (Kolín Haie), Manuel Wiederer (San Jose Barracuda)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.