Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Nemecké kluby nebudú okamžite dominovať, tvrdí Löw

Joachim Löw (Autor: TASR/AP)
TASR|4. aug 2013 o 14:06

Tréner dodal, že nečaká hladkú obhajobu Bayernu Mníchov titulov v bundeslige i v pohári.

BERLÍN. Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw si nemyslí, že nemecké kluby budú neustále dominovať Európe, aj keď sa vo finále uplynulého ročníka Ligy majstrov predstavili Bayern Mníchov a Borussia Dortmund.

"Bol by som naivný, keby som tvrdil, že nemecké kluby budú okamžite dominovať Európe. Rozdiely medzi špičkovými nemeckými, anglickými, španielskymi a aj talianskymi klubmi sú minimálne," povedal Löw pre nedeľnajšie vydanie denníka Bild.

Kouč Nemcov má vo štvrtok oznámiť nomináciu na prípravný zápas s Paraguajom, ktorý sa 14. augusta uskutoční v Kaiserslauterne a bude prípravou na kvalifikáciu majstrovstiev sveta 2014.

Nemci sú na čele C-skupiny a už na budúci mesiac si môžu definitívne zabezpečiť postup na svetový šampionát do Brazílie. Löw by mal potom vycestovať do juhoamerickej krajiny, aby tam zabezpečil pre tím podmienky na prípravu.

Tréner dodal, že nečaká hladkú obhajobu Bayernu Mníchov titulov v bundeslige i v pohári, aj keď tvrdí, že tréner Pep Guardiola má najlepší hráčsky káder.

"Myslím, že Dortmund má dostatočne silný káder na to, aby vzdoroval Bayernu. O popredné miesta by mali hrať aj Schalke a možno Stuttgart a Leverkusen. Možno niekto prekvapí, ale o titul sa pobijú Bayern a Dortmund," dodal Löw. Nová sezóna bundesligy sa začína v piatok.

Súvisiace články