Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Neapol uspel s odvolaním, v tabuľke poskočil o dve priečky

Futbal bol krátko po smrti Maradonu len sprievodnou akciou. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. dec 2020 o 19:34

Duel s Juventusom sa odohrá v náhradnom termíne.

MILÁNO. Taliansky futbalový klub SSC Neapol uspel s odvolaním proti kontumačnej prehre 0:3 s domácim Juventusom Turín.

Duel 3. kola Serie A sa mal odohrať ešte v októbri, ale Neapolčania nemohli do Turína vycestovať po nariadení hygienika pre koronavírus v tíme.

Stretnutie sa uskutoční v novom, zatiaľ neurčenom termíne.

Neapolu navyše vrátia späť bod, ktorý mu pôvodne odpočítali, čo znamená, že sa v tabuľke posunie z piatej na tretiu priečku.

Juventusu sa mažú tri body za kontumačné víťazstvo, úradujúci majster tým spadol na štvrtú priečku, o skóre za Neapol a pred piaty AS Rím.

Pozitívni boli traja členovia tímu

Nákaza sa v Neapole objavila po zápase s Janovom. Pozitívny výsledok testu mali traja členovia klubu. Ako prvý poľský stredopoliar Piotr Zielinski, následne potvrdili infekciu u člena realizačného tímu Giandomenica Costiho, neskôr aj u stredopoliara Eljifa Elmasa.

Neapol, za ktorý hrá aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, bol napriek tomu pripravený odcestovať na zápas 4. októbra v Turíne, no napokon mu to miestne úrady pre spomenuté skutočnosti zakázali.

Napriek objektívnym príčinám disciplinárna komisia najvyššej talianskej súťaže dospela k záveru, že Neapol nepostupoval podľa protokolu Serie A a rozhodla o administratívnom víťazstve Juventusu.

Vyslyšal ich až olympijský výbor

Hoci rozhodnutie verejných úradov mohlo prelomiť pravidlá ligy, vyšetrovanie neodhalilo okolnosti, ktoré by bránili ceste do Turína.

Podľa disciplinárky mohli hráči SSC na zápas odcestovať, keďže mali zdravých trinásť hráčov vrátane aspoň jedného brankára.

Neapolčania sa proti verdiktu bránili všetkými možnými spôsobmi, podali niekoľko odvolaní, ktoré však boli zamietnuté. Až odvolanie na Taliansky olympijský výbor im prinieslo úspech a zvrátilo pôvodné rozhodnutie.

Súvisiace články