Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Šláger sa zrejme skončí kontumáciou. Neapolčania nemohli odcestovať

Futbalisti Juventusu Turín. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. okt 2020 o 08:28

V oboch tímoch bol problém s koronavírusom.

TURÍN. Futbalistom SSC Neapol reálne hrozí, že nedeľňajší duel 3. kola Serie A na ihrisku Juventusu Turín prehrajú kontumačne.

Kým úradujúci taliansky majster je napriek prípadom koronavírusu vo svojom mužstve pripravený na zápas nastúpiť, hostia pre šíriacu sa nákazu ani neodcestovali z Neapola.

Miestne zdravotné úrady im zakázali opustiť mesto a všetkým hráčom SSC nariadili domácu karanténu.

Neapol doplatil na minulotýždňový zápas s Janovom, teda s tímom, ktorý je najviac postihnutý koronavírusovou infekciou. Janovský klub má momentálne už viac než 20 infikovaných hráčov a členov klubu.

SSC po tomto stretnutí zaznamenal tri pozitívne prípady. Najprv mal pozitívny test poľský stredopoliar Piotr Zielinski, následne potvrdili nákazu aj u člena realizačného tímu Giandomenica Costiho.

Sobotňajšie testy odhalili ochorenie COVID-19 aj u stredopoliara Eljifa Elmasa. Neapol, za ktorý hráva aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, bol napriek tomu pripravený odcestovať na nedeľný zápas, no miestne úrady mu to nepovolili.

Juventus hlási COVID-19 u dvoch zamestnancov klubu, ktorých okamžite poslal do izolácie, napriek tomu sa pripravuje na najbližšie stretnutie bez ďalších obmedzení.

"Juventus FC oznámil, že A-tím nastúpi na nedeľný zápas s Neapolom so začiatkom o 20.45 h, ako je to dlhodobo naplánované v kalendári," uviedol turínsky klub vo svojom vyhlásení.

Už predtým informoval, že nakazení nie sú hráči ani členovia trénerského štábu.

Vedenie Serie A zápas neodložilo a naďalej trvá na jeho konaní. To pravdepodobne bude znamenať, že Neapol prehrá duel kontumačne 0:3.

Najvyššia talianska súťaž má v týchto prípadoch podobné pravidlá ako Európska futbalová únia (UEFA). Ak má tím k dispozícii 13 zdravých hráčov vrátane aspoň jedného brankára, zápas sa môže uskutočniť, uviedla agentúra AP.

Súvisiace články