Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Nadal si už v New Yorku s Federerom asi tak skoro nezahrá

Rafael Nadal (Autor: TASR/AP)
SITA|3. sep 2013 o 12:16

Nadal zostáva na tvrdom povrchu v tomto roku aj po osemfinále US Open nezdolaný.

NEW YORK. Očakávané štvrťfinále na US Open medzi Rogerom Federerom a Rafaelom Nadalom napokon v tomto zložení nebude.

Zatiaľ čo Nadal proti Nemcovi Philppovi Kohlschreiberovi splnil úlohu favorita, päťnásobný šampión z New Yorku Federer nezvládol svoj štvrtý krok vo Flushing Meadows. V osemfinále prehral so Španielom Tommym Robredom v troch setoch 6:7 (3), 3:6, 4:6.

Robredo postúpil do štvrťfinále na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny vôbec prvý raz.

Argument veku neobstojí

Federer sa v tomto roku prvý raz od sezóny 2002 nedostal ani raz do finále grandslamového turnaja. Najďalej bol v Austrálii - v semifinále, ale na obľúbenej londýnskej tráve neprešiel ani cez 2. kolo.

S narastajúcom počtom prehier 17-násobného šampióna z turnajov "veľkej štvorky" sa stále častejšie vynárajú pochybnosti o jeho spôsobilosti hrať tenis na špičkovej úrovni aj dva roky po dovŕšení tridsiatky.

Teraz v New Yorku však tento argument príliš neobstojí, keďže prehral s Robredom, ktorý je len o deväť mesiacov mladší. V predchádzajúcich desiatich vzájomných zápasoch s ním ani raz neprehral.

Bude to ťažšie

Nadal zostáva na tvrdom povrchu v tomto roku aj po osemfinále US Open nezdolaný. Proti Kohlschreiberovi si pripísal už devätnásty víťazný zápas na "harde" v sezóne 2013, hoci stratil na turnaji prvý set. Španiela mrzí, že sa v New Yorku ani v tomto roku nedočkal vzájomného zápasu s Federerom, ale situáciu berie realisticky.

"Naša dlhoročná rivalita je povestná. Hrali sme proti sebe vo finále na všetkých grandslamových turnajoch okrem US Open. Viem, že aj Newyorčania by radi videli nás dvoch proti sebe v akcii, ale tento rok to znova nevyšlo. A keďže sme čoraz starší, do budúcnosti to bude ešte ťažšie," podotkol Nadal, ktorý má o päť rokov menej ako Federer.

K téme neuskutočneného štvrťfinále Nadal - Federer ľavák z Malorky smerom k médiám naoko kriticky poznamenal: "Keď sa zverejnil žreb US Open, ihneď sa začalo špekulovať o tom, že vo štvrťfinále práve my dvaja s Rogerom nastúpime proti sebe. Dovtedy však treba vyhrať štyri zápasy a to nie je v súčasnom tenise pre nikoho jednoduché. Médiá majú schopnosť spájať nás do vzájomnej konfrontácie ešte oveľa skôr, než sa tak naozaj môže stať."

Súvisiace články