Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nadal i Gasquet oznámili založenie dobročinných nadácií

SITA|Publikované 14. feb 2008 o 11:59

MANACOR/MARSEILLE 14. februára (SITA) - Dvaja tenisti z hornej desiatky svetového rebríčka, Španiel Rafael Nadal a Francúz Richard Gasquet, prakticky súbežne oznámili založenie svojich dobročinných nadácií.

Dvadsaťjedenročný rodák z Manacoru na Malorke, 2. v počítačovom poradí, sa pod značkou Rafa Nadal Foundation a mottom "šport ako nástroj integrácie pre tých, ktorí to najviac potrebujú" prioritne chce venovať projektom na podporu detí a mládeže zo sociálne slabšieho prostredia. Prezidentkou sa stala Ana-Maria Parerová, matka trojnásobného a úradujúceho víťaza Roland Garros. Otec Sebastian je viceprezidentom a do činnosti sa zapoja aj Nadalov strýko a kouč v jednej osobe Toni a agent Carlos Costa.

Len o 15 dní od Španiela mladší rodák z Béziers Gasquet, 7. v renkingu ATP Entry pre nasadzovanie, ohlásil vznik svojej nadácie počas tohtotýždňového turnaja Open 13 v Marseille. Richard Gasquet Foundation so štartovacím portfóliom 200 000 eur na tri roky dostala do vienka dva základné ciele: využiť šport na rovnocenné začlenenie detí z nižších vrstiev do spoločnosti a prispieť k zlepšeniu ich vyhliadok na uplatnenie. "Ja sám som mal šťastie, že som bol od raného veku obklopený ľuďmi, ktorí podporovali moje športové ambície a umožnili mi ich napĺňanie. Obávam sa však, že to zďaleka nie je bežná záležitosť. Každý disponuje určitým talentom a danosťami - okolnosti by nemali brániť ich rozvoju," skonštatoval držiteľ piatich titulov z hlavného okruhu Gasquet.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.