Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Nabíjal súperovi, zahadzoval podania. Kyrgios úplne vypustil zápas

Nick Kyrgios. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. okt 2016 o 16:36

Rozhodca musel Austrálčana napomínať, nech sa správa ako profesionál.

ŠANGHAJ. Austrálsky tenista Nick Kyrgios v stredu v Šanghaji po svojom minulotýždňovom zisku titulu v Tokiu pripomenul, že má aj druhú tvár.

Austrálčan "odpochodoval" duel druhého kola s Nemcom Mischom Zverevom (3:6, 1:6).

Na weboch - napríklad The Sport Bible - sa objavili zábery úplne evidentne vypustených výmen. Dvadsaťjedenročný štrnásty muž renkingu Kyrgios následne ešte prilial olej do ohňa, keď vyhlásil, že divákom nič nedlhuje a môžu odísť, ak sa im nepáči jeho prístup.

Výmeny vypúšťal

Kyrgios napríklad poslal na druhú stranu prvé podanie s minimálnou razanciou (108 km/h) a veľkým oblúčikom a ani nečakal na príjem, hneď sa pobral k lavičke.

Inokedy vyrobil dvojchybu, keď extrémne zariskoval druhý servis - 210 km/h.

Returnami nabíjal súperovi na jednoduché zakončenia a pri oddychu po nepárnom geme nabádal empajrového rozhodcu skrátiť prestávku, nech môžu ísť skôr domov.

Iránsky arbiter Ali Nili hráča upozornil: "Toto je profesionálny turnaj, mali by ste sa podľa toho správať." Kyrgios akoby nechtiac získal výmenu, keď zahral exhibičný volej pomedzi svoje nohy.

Súper sa ho zastal

Ku koncu len 48 minút krátkeho duelu sa ozývalo čoraz neskrývanejšie bučanie a pískanie z tribún, prišiel aj apel: "Cti si hru!"

Kyrgios nahlas zakričal: "Chceš sem ísť a hrať?" Austrálčan neskôr pred médiami vyprskol: "Čo to má vlastne znamenať? Som dobrý v udieraní do loptičky pri sieti. Veľká vec."

Na margo zdvorilostných podaní skonštatoval: "Trochu ma pobolievala ruka." Uznal však, že neodovzdal to najlepšie.

Povedal, že bol mentálne spľasnutý po triumfe v japonskej metropole: "Snažím sa pracovať na tom, aby som bol v stave počínať si konzistentne každý týždeň. Dnes to bola cesta ľahšieho odporu a zjavne mi to vôbec nešlo."

Mischa Zverev si o súperových podaniach zažartoval, že mu pripomenuli servis jeho priateľky, ale našiel pre Austrálčana aj pochopenie: "Správal by sa Federer takto? Zrejme nie. Kyrgios však má tvorivú dušu. Je v Top 15, asi teda čosi robí správne. Človek sa niekedy dostane na hranicu psychickej únavy. Niekto na to reaguje tak, iný onak. Nič to nevypovedá o profesionalite."

Súvisiace články