Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na úvod Rybáriková proti Amanmuradovovej

SITA|Publikované 25. apr 2008 o 09:15

BRATISLAVA 25. apríla (SITA) - Na úvodnú dvojhru víkendového bratislavského zápasu Slovensko - Uzbekistan o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2009 tenisových reprezentačných tímov žien nastúpia ...

BRATISLAVA 25. apríla (SITA) - Na úvodnú dvojhru víkendového bratislavského zápasu Slovensko - Uzbekistan o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2009 tenisových reprezentačných tímov žien nastúpia v sobotu o 16.00 h dvojka domáceho tímu Magdaléna Rybáriková proti jednotke hostiek Akgul Amanmuradovovej. Po nich sa v Sibamac aréne Národného tenisového centra na antuke pod zatiahnutou strechou pred hľadiskom s kapacitou 4000 divákov predstavia líderka domácich podľa svetového rebríčka WTA Tour Dominika Cibulková a dvojka tímu postsovietskej krajiny Iroda Tuľaganovová. Rozhodol o tom piatkový žreb programu. V nedeľu takisto od 16.00 h podľa tradičného scenára tejto súťaže organizovanej Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) začnú líderky Cibulková a Amanmuradovová. Po nich absolvujú poslednú celkovo štvrtú dvojhru Rybáriková s Tuľaganovovou. Na záverečnú štvorhru nominovali kapitáni Mojmír Mihal a Samuk Abidov Cibulkovú so Janette Husárovou a duo Amanmuradovová, Tuľaganovová. V súvislosti nedeľou sú prípustné dodatočné zmeny. Družstvá kompletizujú Kristína Kučová a na strane Ázijčaniek Vlada Jekšibarovová a Albina Chabibulinová.

Úspešný tím sa v budúcej sezóne predstaví medzi druhou najprestížnejšou osmičkou, zdolaný bude hrať v I. skupine príslušnej kontinentálnej zóny. Slovenky vlani v júli v rovnakej situácii nečakane zvíťazili v Košiciach 4:1 nad Srbkami bez Any Ivanovičovej a od druhého dňa i Jeleny Jankovičovej. Aj teraz sa do duelu o účasť dostali "zhora", a to tesnou prehrou 2:3 vo februárovom brnianskom zápase 1. kola II. svetovej skupiny s Češkami. Pre doliečovanie si vleklo problémovej pravej päty vtedy nútene absentovala Hantuchová, ktorá z rovnakého dôvodu chýba aj teraz. Uzbečky na prelome januára a februára triumfovali medzi ôsmimi družstvami na turnaji I. skupiny ázijskooceánskej zóny v thajskom Bangkoku (vo finále 2:1 s Novým Zélandom) a vyslúžili si tým svoj premiérový pokus o prienik do druhej svetovej osmičky.

Pôjde o prvý duel týchto krajín v Pohári federácie, v ktorom Slovensko hrá od sezóny 1994 a v roku 2002 získalo trofej. Uzbekistan sa zapojil do PF v edícii 1995. SR je v renkingu podľa ITF na 15. mieste, Uzbekistan figuruje na 20. priečke.

Hlavnou rozhodkyňou je Britka Denise Parnellová, empajrovými jej krajan James Keothavong a Talianka Gabriela Macolinová. Hrá sa loptičkami Dunlop.

Vstupenky v cene 100 Sk na jeden deň sú v predaji na recepcii NTC a v sieti Ticketportal. Hľadisko má kapacitu 4000 divákov a kurt bol vybudovaný už na daviscupový duel Slovensko - Gruzínsko (11. - 13. apríla - 4:1).


Výsledok piatkového žrebu programu víkendového stretnutia Slovensko - Uzbekistan o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2009 tenisových reprezentačných družstiev žien:

(Bratislava, Sibamac aréna NTC, antuka v hale, kapacita 4000 divákov)


Sobota 26. apríla (16.00 h):

Magdaléna Rybáriková - Akgul Amanmuradovová

Dominika Cibulková - Iroda Tuľaganovová


Nedeľa 27. apríla (16.00 h):

Dominika Cibulková - Akgul Amanmuradovová

Magdaléna Rybáriková - Iroda Tuľaganovová

Dominika Cibulková, Janette Husárová - Akgul Amanmuradovová, Iroda Tuľaganovová


Nominácie:

Slovensko: Dominika Cibulková (31. vo svetovom rebríčku dvojhry, 458. vo štvorhre), Magdaléna Rybáriková (167. / 994.), Kristína Kučová (448. / 624.), Janette Husárová (1048. / 28.), kapitán: Mojmír Mihal

Uzbekistan: Akgul Amanmuradovová (67. / 99.), Iroda Tuľaganovová (327. / 434.), Vlada Jekšibarovová (364. / 712.), Albina Chabibulinová (893. / -), kapitán: Samuk Abidov

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.