Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Na US Open postúpil Horanský do štvrťfinále dvojhry chlapcov

SITA|9. sep 2011 o 06:47

Slovenský tenista Filip Horanský nasadený ako šiesty zvíťazil vo štvrtkovom zápase osemfinálového 3. kola dvojhry chlapcov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku nad Srbom Pedjom Krstinom 6:4, 6:2.

NEW YORK.

Pre nepriazeň počasia z ostatných dní odohrali tento i ďalšie juniorské súboje v hale v klube Sound Shore, aby kurty v areáli Billie Jean King USTA National Tennis Center boli k dispozícii na hlavné súťaže seniorov.

Horanský predtým tiež vo štvrtok v 2. kole prekonal Rusa Aslana Karaceva 6:3, 6:2. Medzi najlepšími ôsmimi si zmeria sily s úspešným zo stretnutia Oliver Goldiong (V. Brit.-13) - Bjorn Fratangelo (USA-3).

Pre 18-ročného zverenca Miloslava Grolmusa Horanského sú medzinárodné otvorené majstrovstvá Spojených štátov amerických 2011 posledným pokusom na úrovni "veľkej štvorky" medzi juniormi.

Vo štvorhre sa predstaví s Čechom Jiřím Veselým, s ktorým sa radoval v mládežníckom debli na januárových rovnako významných melbournských Australian Open. Práve Veselému podľahol minulú sobotu vo finále dvojhry na prípravnom juniorskom turnaji ITF v kanadskom Repentigny.

Bývalý majster Európy do 16 rokov Horanský vlani na US Open takisto bol vo štvrťfinále singlovej súťaže chlapcov (takto ďaleko sa prebojoval už na Roland Garros 2009), pri svojom predvlaňajšom debute sa lúčil v 2. kole.

Dvojhra chlapcov - 3. kolo (osemfinále):

Filip Horanský (SR-6) - Pedja Krstin (Srb.) 6:4, 6:2

Súvisiace články