Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Na Slovan aj po nepostúpení do play-off čaká Pohár nádeje

Slovan ešte v posledných kolách zabojuje o účasť v play-off. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 25. feb 2014 o 16:03

KHL opäť pripravila program aj pre mužstvá, ktoré nepostúpia do play-off.Víťaz Pohára nádeje bude známy najskôr 6. apríla.

MOSKVA. Takisto ako v minulom roku budú tímy, ktoré nepostúpia do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy, bojovať o Pohár nádeje.

Po skončení základnej časti, v ktorej ešte musí každý klub odohrať štyri zápasy, čakajú na účastníkov (vrátane Slovana Bratislava) ešte minimálne ďalšie dva duely - či už v play-off alebo Pohári nádeje.

Začne sa 7. marca

Súťaž útechy sa začne 7. marca a skončí sa najneskôr 6. apríla.

V Pohári nádeje budú mať 9. a 10. tím z každej konferencie v prvom kole voľný žreb. Na ďalších účastníkov čaká dvojzápasová séria, z ktorej ďalej postúpi mužstvo, ktoré získa vyšší počet bodov.

Ďalšie kolá Pohára nádeje sa hrajú na tri víťazstvá, maximálny počet stretnutí je však štyri. Ak bude po štyroch dueloch stav 2:2, nasleduje rozhodujúce dvadsaťminútové predĺženie, prípadne samostatné nájazdy.

Slovan stráca sedem bodov

Prvé dva súboje týchto sérií sa uskutočnia na ľadoch mužstiev, ktoré získali v základnej časti nižší počet bodov.

Stretnutia 1. kola Pohára nádeje sa uskutočnia od 7. do 11. marca, štvrťfinále od 13. do 19. marca, semifinále od 22. do 28. marca a finálové duely Pohára nádeje 2014 sa budú hrať 1., 2., 5. a prípadne 6. apríla. Informácie zverejnil web KHL. Bratislavský Slovan zaostáva za play-off o sedem bodov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články