Peter Sagan spoznal pomocníkov na majstrovstvách sveta, Tybora nahradil Cully

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|19. sep 2019 o 11:49

Pomôže mu aj jeho brat.

BARDEJOV. Slovensko bude mať iba štvornásobné zastúpenie v hlavnej kategórii mužov v pretekoch s hromadným štartom na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike (22.- 29.9.).

Pred rokom v rakúskom Innsbrucku bolo ešte sedem Slovákov. Pokles v rebríčku národov UCI však spôsobil, že v anglickom Yorkshire budú lídrovi tímu Petrovi Saganovi na ceste za možným štvrtým titulom majstra sveta pomáhať iba traja cyklisti.

Jeho brat Juraj Sagan, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a po prvý raz aj Ján Andrej Cully.

Dvadsaťtriročný jazdec Dukly Banská Bystrica bol na svetovom šampionáte už vlani v Rakúsku, ale vtedy len ako člen svojho tímu v časovke družstiev.

"Čo očakávam od štartu na majstrovstvách sveta? Je to zodpovednosť jazdiť v tíme pre Petra Sagana. Pokúsim sa mu pomôcť, aby priniesol Slovensku ďalší úspech," uviedol Ján Andrej Cully v rozhovore so slovenskými médiami na pretekoch Okolo Slovenska.

Cully si predĺži pobyt na MS

Práve v stredajšej krátkej časovke na 7,4 km v Bardejove (79. miesto) si na seba prvýkrát navliekol dres národného majstra, ktorý si vybojoval tento rok na spoločnom šampionáte Slovenska a Česka v Trnave.

V jazde proti chronometru sa predstaví aj na majstrovstvách sveta v Yorkshire, kde si teda zapíše až dve vystúpenia.

"Pôvodne som bol nominovaný iba na individuálnu časovku, takto si predĺžim pobyt na majstrovstvách sveta o tri dni. Vedel som, že som vedený ako prvý náhradník pre preteky s hromadným štartom.

Neskôr som bol s Patrikom Tyborom na pretekoch, kde sa on zranil. Takže som už tušil, že pôjdem na šampionát namiesto neho. Formu na preteky Okolo Slovenska aj na majstrovstvách sveta som ladil aj na výškovom sústredení. Dopredu je však ťažké povedať, aká naozaj bude," vysvetlil Cully.

Úroveň pretekov na Slovensku je vysoká

Generálkou na svetový šampionát je pre Juraja Sagana, Bašku aj Cullyho účasť na 63. ročníku Okolo Slovenska.

K svojim ambíciám na najväčších cyklistických pretekoch pod Tatrami Cully povedal: "Etapy sú dostatočne členité na to, že sa bude dať ísť do únikov a občas to vydá až do cieľa.

To sme napokon mohli vidieť aj na Tour de France. Celkovo sú už dnes preteky Okolo Slovenska veľmi prestížne s účasťou piatich tímov WorldTour, čo v minulosti nebolo.

Už som súťažil na majstrovstvách Európy, aj podobne klasifikovaných podujatiach Okolo Maďarska a Okolo Slovinska. Úroveň aktuálnych pretekov na Slovensku je tiež extrémne vysoká."

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Peter Sagan spoznal pomocníkov na majstrovstvách sveta, Tybora nahradil Cully