Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Česko utŕžilo najvyššiu prehru v samostatnej histórii. Rekordný debakel, reagujú tamojšie médiá

Austrália jasne triumfovala nad Českom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. jún 2018 o 15:47

Česi nestačili na Austráliu.

ST. PÖLTEN. Futbalisti Austrálie vyhrali v prípravnom dueli pred MS 2018 na neutrálnom ihrisku v rakúskom St. Pöltene nad Českom 4:0.

Česká republika, ktorá utrpela najvyššiu prehru v samostatnej histórii, bude súperom Slovenska v novovytvorenej Lige národov.

"Rekordný debakel," reagoval na prehru český portál iSport.cz.

Česi naposledy prehrali o štyri góly ešte v čase, keď boli ešte súčasťou Československa v roku 1985. Vtedy počas kvalifikácie na MS podľahli Nemecku 1:5.

"Sľubný začiatok, potom prišli hrúbky a historický debakel," reagoval iný český spravodajský portál iDnes.cz.

Austrália navyše porazila Česko či Československo prvýkrát v histórii a navyše prvýkrát od roku 2016 uspela mimo domáceho ihriska.

Česi nastúpia na ďalší zápas v stredu. Zhodne v Rakúsku budú čeliť Nigérii. Podobne ako v prípade Austrálie, aj pre africký tím pôjde o generálku pred MS. Pre Česko je to tiež posledná príprava pred Ligou národov.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Austrália - Česko: fotogaléria

2.6.2018

Za Austráliu dvakrát skóroval Mathew Leckie, presadil sa aj Andrew Nabbout a smolný vlastný gól si dal Jakub Jugas. "Išlo len o prípravu, tá sa však hrubo nepodarila. Chybovali obaja stopéri Kalas s Jugasom a neistý bol aj brankár Koubek," informuje vyslaný redaktor iDnesu Vojtěch Povejšil.

Ďalší účastník MS Kórejská republika prehrala s Bosnou a Hercegovinou 1:3.

Francúzski futbaloví reprezentanti zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase v Nice nad Talianskom 3:1. Domáci mali výborný štart do duelu, skóre otvoril už vo 8. minúte Samuel Umtiti a Antoine Griezmann zvýšil o 20 minút z jedenástky na 2:0.

Hostia znížili zásluhou Leonarda Bonucciho desať minút pred polčasom, no po hodine hry rozhodol o triumfe domácich Ousmane Dembélé.

Francúzsko sa stretne ešte 9. júna s USA v Lyone. Na MS v Rusku sa predstaví v C-skupine s Austráliou, Peru a Dánskom.

Prípravné zápasy - piatok

St. Pölten:

Austrália - Česko 4:0 (1:0)
Góly:
32. a 72. Leckie, 54. Nabbout, 80. Jugas (vlastný)

Austrália: Ryan - Risdon (76. Degenek), Milligan, Sainsbury, Behich - Luongo, Rogic (66. Irvine), Mooy - Leckie (84. Arzani), Nabbout (61. Maclaren), Kruse (73. Petratos)

ČR: Koubek - Bořil, Kalas, Jugas, Novák - Hušbauer, Barák (57. Sýkora), Darida - Schick (75. Šural), Krmenčík (46. Jankto), Kopic (82. Hořava)

Kórejská republika - Bosna a Hercegovina 1:3 (1:2)