+0,19 s

3.

Rakúsko

+0,34 s

CORTINA D'AMPEZZO. Najrýchlejší čas v piatkovom tréningu na nedeľný zjazd na svetovom šampionáte v Cortine d'Ampezzo dosiahol domáci lyžiar Dominik Paris (1:40,78 min).

O 1,56 sekundy za ním zaostal Nemec Simon Jocher, resp. o 1,58 s Rakúšan Max Franz. Paris i Jocher však na trati neprešli správne všetky bránky.

Medzi ženami mala najrýchlejší čas Rakúšanka Mirjam Puchnerová, ktorá zdolala krajanku Tamaru Tipplerovú a Švajčiarku Laru-Gutovú Behramiovú.

V druhom tréningu sa poradie na prvých troch priečkach kompletne otočilo. Gutová-Behramiová bola najrýchlejšia s časom 1:34,61 min, Tipplerová stratila 19 a Puchnerová 34 stotín sekundy.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na šampionáte v zjazde nepredstaví, preto neabsolvovala ani tréning.

Martin Bendik mal medzi mužmi stratu vyše šesť sekúnd a v tréningu ho klasifikovali na 44. pozícii. V sobotu je na programe ešte jeden tréning.

Po piatku sa viacerí lyžiari, vrátane Parisa, sťažovali na postavenie trate.

Zdala sa im viac podobná v strednej časti obrovskému slalom, kde museli pred skokom veľmi znížiť rýchlosť.

"Je to veľmi točené, možno to chce zmenu, akú si žiadajú viacerí športovci. Nemá to nastavenie zjazdu," citovala agentúra AP Taliana.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Druhý tréning zjazdu vyhrala Gutová-Behramiová, medzi mužmi Bendik výrazne stratil