Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. aug 2017 o 20:54

Nestačil na Iránca Hassana Yazdaniho Cheratiho.

PARÍŽ. Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris Makojev získal na majstrovstvách sveta v Paríži (21. - 26. augusta 2017) striebornú medailu.

V kategórii do 86 kg prehral až v piatkovom finále, v ktorom nestačil na Iránca Hassana Yazdaniho Cheratiho, zlatého z OH v Riu de Janeiro do 74 kg.

Makojev v piatok na ceste do finále postupne zdolal Maročana Rašída Ouribiho, Bulhara Mihaila Ganeva, Kubánca Yurieskiho Torreblancu Queraltu a Američana J'dena Coxa.

"Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. V poslednom období nám chýbali výsledky, niečo podobné sme už potrebovali. Boli sme presvedčení, že v Paríži dosiahneme dobré umiestnenie, možno do desiatky, ale medaila nás všetkých veľmi príjemne prekvapila. Sledoval som všetky jeho súboje, s výnimkou finále Boris šľapal ako hodinky. Vo finále bojoval s olympijským víťazom z Ria, síce z nižšej hmotnostnej kategórie, ale má to natrénované," povedal pre agentúru SITA prezident Slovenského zápasníckeho zväzu Ján Karšňák.

Iný slovenský voľnoštýliar Mykola Bolotňuk v piatok v kategórii do 61 kg dvoma víťazstvami prenikol do štvrťfinále, v ňom však nestačil na azerbajdžanského reprezentanta Hadžiho Alijeva a neuspel ani v repasáži - nad jeho sily bol Japonec Rinya Nakamura.

V kategórii do 125 kg Soslan Gaglojev uspel v kvalifikácii, na osemfinálový súboj však pre zranenie nenastúpil.

Kvalifikácia: Soslan Gaglojev (SR) - Daulet Šabanbaj (Kaz.) 11:10

Osemfinále: Levan Berianidze (Arm.) - Soslan Gaglojev (SR) - bez boja, Gaglojev nenastúpil pre zranenie

Domov»Ďalšie športy»Slovák Makojev získal striebro na MS, vo finále podľahol olympijskému šampiónovi