Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nepremenil jedenásť šípok na víťazstvo. Oslavuje však titul majstra sveta

Waleský šípkar Gerwyn Price. (Autor: PDC Darts/ twitter)
Miroslav Kováčik|Publikované 3. jan 2021 o 21:55

Price sa stal novou svetovou jednotkou.

BRATISLAVA. Walesan Gerwyn Price ovládol majstrovstvá sveta v šípkach 2021. V nedeľňajšom finále jednoznačne zdolal dvojnásobného svetového šampióna Garyho Andersona 7:3 na sety.

Rodák z Cardiffu predviedol výborný výkon, o čom svedčí jeho celkový priemer 100,08. V závere sa však poriadne natrápil, a predtým, ako premenil záverečný double, minul celkovo jedenásť šípok na víťazstvo.

"Nikdy som nebol v situácii, že som mohol vyhrať majstrovstvá sveta. Bolo to ťažké. Nikdy v živote som necítil taký tlak. Myslím si, že mi bude trvať pár dní, pokiaľ si to uvedomím," povedal Price v televíznom rozhovore.

Stal sa desiatym majstrom sveta organizácie PDC a vôbec prvým hráčom z Walesu, ktorý zdvihol nad hlavu slávnu trofej Sida Waddella.

Po úvodných dvoch setoch bolo skóre vyrovnané 1:1, ale potom Walesan s prezývkou "The Iceman" dokázal odskočiť súperovi na rozdiel štyroch setov.

Fantastickú hru predviedol najmä v šiestom sete. Druhý leg zavrel vysokým skóre 161 a následne mal nábeh na perfektný leg. Osem šípok trafil do veľkého trojnásobku, ale záverečný double 12 minul.

Nenapodobnil tak Angličana Jamesa Wadea, ktorému sa počas tohto šampionátu poradilo proti Stephenovi Buntingovi zavrieť leg na deväť šípok.

Gerwyn Price, ktorý sa profesionálne venuje šípkam len od roku 2014, sa zároveň stal novou svetovou jednotkou. Na tomto poste nahradil Holanďana Michaela van Gerwena, ktorý na MS 2021 skončil vo štvrťfinále.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.