Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Hokejový šampionát zrejme nebude, šéf IIHF odmietol ponuku Ruska

Slovenskí reprezentanti počas MS v hokeji 2019. (Autor: SME - Marko Erd)
TASR|16. mar 2020 o 16:45

Definitívne sa má rozhodnúť v utorok.

BRATISLAVA. Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel odmietol špekulácie o presunutí májových majstrovstiev sveta do Ruska či Bieloruska.

Obe krajiny sa ponúkli, že zorganizujú šampionát namiesto Švajčiarov, ale Fasel to rezolútne zavrhol.

Prvý muž svetového hokeja si vzhľadom k momentálnej situácii nevie predstaviť, že sa tohtoročné MS uskutočnia. Informoval o tom portál srf.ch.

Fasel poznamenal, že návrh Ruska zamietli aj z dôvodu nedostatku presných údajov o pacientoch s koronavírusom.

"Áno, mali sme ponuku od Rusov. Situácia s koronavírusom tam však nie je lepšia ako vo Švajčiarsku a nie sú k dispozícii presné údaje o nakazených v Rusku a v Bielorusku. Lotyšsko tiež uzavrelo svoje hranice, nikto nikam nejde. Vzhľadom na súčasné fakty si teraz neviem predstaviť, že sa MS uskutočnia. Potrebujeme diskutovať o situácii so všetkými zainteresovanými stranami, musíme sa rozhodnúť s chladnou hlavou. V utorok sa uskutoční telefonická konferencia s národnými federáciami," uviedol Fasel.

Konferencia by mala odštartovať o 15.00 h SEČ.

Tohtoročný šampionát sa má odohrať v dňoch 8. až 24. mája v mestách Zürich a Lausanne, doteraz sa naň predalo vyše 300 000 vstupeniek.

V Rusku stúpol počet prípadov ochorenia COVID-19 na 93, obete zatiaľ nehlásia, vo Švajčiarsku zomrelo 18 ľudí z vyše 2200 nakazených.

Celosvetovo je v 162 krajinách či regiónoch potvrdených viac ako 174-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, 6685 osôb mu podľahlo.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články