Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Ostanú Slováci doma? Na MS v hokeji možno bude hrať menej krajín

Andrej Sekera počas tímového fotenia na MS v hokeji 2019. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|4. mar 2020 o 14:11

Šampionát ohrozuje koronavírus.

BRATISLAVA. Podľa fínskeho periodika Ilta Sanomat by sa májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Švajčiarsku mohli uskutočniť v obmedzenom režime - s nižším počtom účastníkov.

Taký verdikt by mohla prijať Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v súvislosti so šíriacim sa novým typom koronavírusu. Svetový šampionát v mestách Lausanne a Zürich je naplánovaný na 8. až 24. máj.

Pôvodný plán hovorí o šestnástich tímoch vrátane Slovenska.

Všetky informácie

o MS v hokeji 2020 nájdete na tomto odkaze >>>

"Nič nenarobíme s tým, aké kroky prijíma Švajčiarsko. Prípadné zrušenie turnaja by bolo zlé, ale zdravie je na prvom mieste. IIHF sa obáva, aby nedošlo k zrušeniu podujatia," uviedol fínsky viceprezident Kalervo Kummola pre Ilta Sanomat, cituje ho aj ruský portál rsport.ria.ru.

Švajčiarsko aktuálne registruje 37 prípadov nákazy ochorením COVID-19, testovaných bolo viac ako 1300 osôb. V boji proti šíreniu Švajčiari od 28. februára zatiaľ do 15. marca zrušili všetky podujatia pre viac ako 1000 ľudí.

Podľa Fína presun podujatia do inej krajiny prakticky nie je možný. "Nie je na to čas. Nemáme totiž reálny plán na túto výnimočnú situáciu," dodal Kummola.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články