4.HeringováNemecko2:03,15
5.KuivistováFínsko2:03,15
6.EykensováBelgicko2:03,65
7.G. GajanováSlovensko2:04,45

DAUHA. Slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová (AK ZŽS Martin) obsadila v I. rozbehu na 800 m na XVII. atletických majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe až 7. miesto časom 2:04,45 min a nepostúpila do sobotného semifinále.

Teoretická šanca jej tlela aspoň na postup s časom v prípade, že vo zvyšných piatich rozbehoch budú okrem priamo postupujúcich na 1. až 3. mieste rýchlejšie už len dve osemstovkárky.

Lenže hneď v II. rozbehu dosiahli bežkyne na 4. až 6. mieste lepší výkon ako slovenská reprezentantka, pre ktorú sa tým šampionát definitívne skončil.

Devätnásťročná Gajanová sa v úvodnej štvorstovke (medzičas 1:01,28) držala v strede štartového poľa, no s pribúdajúcimi metrami sa postupne prepadávala a klesla napokon až na siedmu priečku.

,,Nevyšlo mi to vôbec. Ešte do nejakých 500 metrov to vyzeralo celkom nádejne, snažila som sa držať na čele skupinky, ale v závere mi úplne došli sily.

Pokazila som to. Do cieľa ma trošku sotila súperka, ale nebolo to nič strašné, skôr si myslím, že ja som naozaj nemala z čoho ísť v posledných metroch," zhodnotila pre TASR Slovenka, ktorej ušiel postup do sobotného semifinále (18.15 SELČ).

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Gajanová skončila na 800 metrov už v rozbehoch, šampionát sa pre ňu skončil