Stupeň znepokojenia Švédov bol nula. Proti Slovákom robili exhibíciu

Švéd Alexander Holtz prekonáva Samuela Hlavaja. (Autor: IIHF.COM)
Marián Szűcs|31. dec 2019 o 20:08

Mladí Slováci prehrali so Švédskom 2:6.

TŘINEC, BRATISLAVA. Množstvo chýb, nevyrovnané striedania, chaotická hra.

Slovenskí hokejisti pokračujú na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v utrápených výkonoch. Vo svojom poslednom zápase v základnej A-skupine prehrali so Švédskom 2:6. O víťazovi bolo rozhodnuté v podstate už v 14. minúte, keď Švédi viedli 3:0.

"Od Slovákov sa nečakalo, že Švédov zdolajú, ale takýto výkon pred vlastnými fanúšikmi bol sklamaním," napísal web turnaja iihf.com.

Už pred zápasom bolo isté, že slovenskí mladíci skončia v A-skupine na štvrtom mieste. Vo štvrtok ich čaká štvrťfinále proti víťazovi B-skupiny, ktorým je Kanada (hrá sa o 15.00).

"Bude to ťažké, naozaj ťažké, patria k najlepším na svete. Musíme počúvať pokyny trénerov, byť trpezliví a dodržiavať systém," reagoval slovenský útočník Maxim Čajkovič pre iihf.com.

Aspoň vystreľme na bránku

Podobne ako v predchádzajúcich zápasoch Slováci pôsobili tak, akoby nevedeli, čo majú na ľade robiť.

Kým v pondelok proti Švajčiarsku (2:7) vyslali prvú strelu na bránku súpera až v 18. minúte, proti Švédom sa im to podarilo skôr. Ale neboli takmer vôbec nebezpeční.

Do 32. minúty vyslali na švédsku bránku iba štyri puky. Zväčša sa len bránili a prizerali sa akciám súpera.

"Toto je vysoká škola svetového juniorského hokeja, na ktorú, žiaľ, rýchlosťou nestačíme," vravel počas prenosu spolukomentátor RTVS Rastislav Konečný.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Stupeň znepokojenia Švédov bol nula. Proti Slovákom robili exhibíciu