Alžbeta Pavlendová.
Alžbeta Pavlendová. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. mar 2018 o 09:04

Slovenka absolvuje ešte dve disciplíny.

APELDOORN. Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková skončila v stredu na 19. mieste v disciplíne scratch na majstrovstvách sveta v holandskom Apeldoorne.

Z titulu svetovej šampiónky sa tešila domáca Kirsten Wildová, ktorá získala druhú zlatú medailu po MS 2015 v Yvelines.

Druhú pozíciu obsadila Belgičanka Jolien D'Hoorová, bronz si vybojovala Dánka Amalie Dideriksen.

Bačíková sa v Apeldoorne predstaví ešte v dvoch súťažiach - bodovacích pretekoch a omniu.

V stredu rozdali aj zlaté medaily v tímových šprintoch. Medzi mužmi sa tešili domáci Holanďania, ktorí vo finále zdolali Britov. V ženskej časti triumfovali Nemky pred Holanďankami.