6.

Alex Márquez

Španielsko

+ 17,582 s

MISANO. Španielsky motocyklový pretekár Marc Márquez sa stal víťazom nedeľnej Veľkej ceny San Marína seriálu MotoGP.

Šesťnásobný majster sveta si po triumfe na VC Aragónska pripísal druhé prvenstvo v hlavných pretekoch za sebou, keď predtým čakal na úspech tri roky.

Márquez zdolal na okruhu v Misane o 3,102 s Taliana Francesca Bagnaiu, ktorý štartoval z pole position. Tretí bol ďalší Talian Enea Bastianini.

"Po daždi bolo pre mňa dôležité, že mám dobrú rýchlosť. Keď som viedol, hovoril som si, že teraz budem jazdiť ako na tréningu. Keď som prešiel cieľovou čiarou, emócie boli na najvyššej úrovni," tešil sa Marquez podľa Reuters.

Líder šampionátu Španiel Jorge Martin zariskoval, vymenil motorku v čase, keď chvíľu pršalo a tento ťah mu absolútne nevyšiel.

V cieli mu patrila až 15. priečka a jeho náskok na čele poradia v boji o majstrovský titul sa pred Bagnaiom zmenšil na sedem bodov.