V San Maríne triumfoval Talian Bagnaia, líder poradia v MotoGP má však náskok

Francesco Bagnaia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. sep 2021 o 16:04

Fabio Quartararo strácal na víťaza tri desatiny sekundy.

MISANO ADRIATICO. Talian Francesco Bagnaia na Ducati uspel na nedeľňajšej Veľkej cene San Marína seriálu MS cestných motocyklov MotoGP.

Na domácom okruhu v Misane zdolal o 0,364 sekundy lídra celkového poradia šampionátu Fabia Quartarara z Francúzska (Yamaha).

Tretiu priečku obsadil ďalší taliansky jazdec Ducati Enea Bastianini. Štyri podujatia pred koncom sezóny vedie Quartararo o 48 bodov pred Bagnaiom.

Španiel Raul Fernandez sa stal víťazom v triede Moto2. Triumfoval s náskokom 402 tisícin sekundy pred Austrálčanom Remym Gardnerom, tretí finišoval ďalší Španiel Aron Canet.

V celkovom poradí MS Fernandez skresal manko na lídra Gardnera na 34 bodov.

V triede Moto3 zvíťazil Talian Dennis Foggia. Celkové poradie vedie po 14 z 18 pretekov Španiel Pedro Acosta, ktorý v nedeľu skončil na siedmej priečke.

Veľká cena San Marína 2021

MotoGP: 1. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) 41:48,305 min, 2. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) +0,364 s, 3. Enea Bastianini (Tal./Ducati) +4,789

Moto2: 1. Raul Fernandez (Šp./Kalex) 40:40,563 min, 2. Remy Gardner (Austr./Kalex) +0,402 s, 3. Aron Canet (Šp./Boscoscuro) +0,569

Moto3: 1. Dennis Foggia (Tal./Honda) 39:17,002 min, 2. Niccolo Antonelli (Tal./KTM) +0,565 s, 3. Andrea Migno (Tal./Honda) +0,817

Priebežné poradia (po 14 z 19 pretekov)

MotoGP: 1. Quartararo 234 b., 2. Bagnaia 186, 3. Joan Mir (Šp./Suzuki) 167

Moto2: 1. Gardner 271 b., 2. Fernandez 237, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) 190

Moto3: 1. Pedro Acosta (Šp./KTM) 210 b., 2. Foggia 168, 3. Sergio Garcia (Šp./Gasgas) 168

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»V San Maríne triumfoval Talian Bagnaia, líder poradia v MotoGP má však náskok