Johann Zarco

Francúzsko

Ducati

+0,360 s

VALENCIA. Taliansky motocyklový pretekár Francesco Bagnaia triumfoval v záverečných pretekoch seriálu MotoGP vo Valencii.

Dvadsaťšesťročný jazdec Ducati vyhral časom 40:58,535 minúty a obhájil titul majstra sveta. Jeho jediný súper Jorge Martin v úvode pretekov havaroval.

"Je to sen! Som nesmierne šťastný. Bola to skvelá sezóna, aj keď mi ju poriadne skomplikovalo zranenie nohy. Vždy som sníval, že vyhrám titul a zároveň aj preteky.

Chcel by som vzdať hold tímu, ktorý v tejto sezóne odviedol mimoriadnu prácu," vyhlásil Bagnaia bezprostredne po triumfe.

Martin z tímu Pramac narazil do Marca Marqueza na Honde a obaja pretekári vypadli. Bagnaia o kolízii netušil a pokračoval v pretekoch.

"Nevidel som, že Martin havaroval. Myslel som si, že je stále v pretekoch a mal som strach.

Povedal som si, že bude najlepšie, ak zajazdím tak, aby som vyhral a zabezpečil si obhajobu titulu," dodal čerstvý dvojnásobný majster sveta.

Martin v sobotu znížil triumfom v šprinte Bagnaiov náskok na čele celkového poradia na 14 bodov, no kolízia ho pripravila o šancu zabojovať o majstrovský titul. Bagnaia tak po druhý raz po sebe získal titul v záverečný deň sezóny.

Druhý na okruhu Circuit Ricardo Tormo skončil Talian Fabio di Giannantonio z Gresini (+0.176 s) a tretí preťal cieľovú pásku Johan Zarco z Pramacu (+0.360).

"Som veľmi šťastný. V polovici pretekov som sa necítil príliš dobre. Našiel som však v sebe rezervy a myslel som si, že ho v poslednom kole predbehnem.

V poslednej zákrute som to však nezvládol," citovala di Giannantoniovo vyjadrenie agentúra AFP.