Miguel Oliveira

Portugalsko

Aprilia

+ 12,274 s

MISANO. Španielsky motocyklový jazdec Jorge Martin sa stal víťazom nedeľnej Veľkej ceny San Marína v kategórii MotoGP.

Jazdec tímu Prima Pramac Racing prišiel do cieľa na okruhu v Misane s náskokom 1,350 sekundy ako Marco Bezzecchi z Talianska. Pódium doplnil ďalší Talian a úradujúci šampión Francesco Bagnaia.

Martin dosiahol cenný hetrik, keďže predtým vyhral kvalifikáciu aj sobotňajší šprint. Za majstrom sveta Bagnaiom zaostáva o 36 bodov.

"Tím mi veľmi dobre pripravil motorku. Bol to ťažký boj s Marcom a Peccom. Snažil som sa byť vpredu. Keď som videl, že mám malý náskok, išiel som úplne naplno," povedal Španiel pre akreditované médiá.