Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Modelka, ktorá tvrdila, že ju Neymar znásilnil, klamala. Polícia ju už obvinila

Neymar. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. sep 2019 o 20:40

Obvinený je aj jej priateľ.

SAO PAULO. Polícia v brazílskom Sao Paule obvinila modelku Najile Trindadeovú a jej priateľa Estivensa Alvesa v súvislosti s nedávno ukončeným vyšetrovaním údajného znásilnenia modelky futbalistom Neymarom.

Modelka sa podľa vyšetrovania polície dopustila procesných podvodov, urážlivých výpovedí a vydierania. Estivens Alves čelí obvineniu zo zverejnenia erotického obsahu, ktorý sa dostal na internet.

Ako je známe, v úvode augusta sudkyňa Ana Paula Vieira de Moraesová pre nedostatok dôkazov ukončila vyšetrovanie Neymara, ktorého modelka Trindadeová obvinila zo znásilnenia.

Sudkyňa konala na odporúčanie prokuratúry Sao Paula.

Štátne zástupkyne Flávia Merliniová a Estefánia Paulinová oznámili, že súhlasili s rozhodnutím polície z 30. júla neobviniť Neymara.

Dvadsaťšesťročná Trindadeová 17. mája ohlásila na polícii v Sao Paule znásilnenie jedným z najznámejších futbalistov. K aktu malo dôjsť v jednom z parížskych hotelov o dva dni skôr, ale tamojšia polícia nebola v tejto súvislosti kontaktovaná.

Neymar obvinenie odmietol a uviedol, že ich vzťahy sú konsenzuálne. K sexu podľa neho došlo dohodou oboch strán. Zoznámili sa prostredníctvom instagramu a potom modelku pozval do Paríža, kde ako futbalista pôsobí.

V súvislosti s prípadom údajného znásilnenia Neymara vypočúvali približne päť hodín ešte v polovici júna. V rovnakej veci vypočuli ďalších dvanásť ľudí.

Polícia v Sao Paule v auguste pokračovala vo vyšetrovaní, či celý príbeh o znásilnení nebol zo strany Trindadeovej vymyslený. Posledné správy z Brazílie potvrdzujú, že to tak bolo a modelka ponesie za svoje konanie následky.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články