Portál Svet MMA úspešne spustil projekt výuky MMA na základných školách

(Zdroj: Svet MMA)
Svet MMA|7. jan 2022 o 16:13

Do projektu sa môžu zapojiť všetky základné školy na Slovensku.

Aj keď je MMA na Slovensku veľmi populárne, výuka nových športov na školách je na veľmi nízkej úrovni. To sa snaží zmeniť práve Ministerstvo školstva, keď minulý rok pripravilo výzvu na podporu nových športov v celkovej výške 500 tisíc eur.

Do výzvy sa zapojil aj Vladimír Bilohuščin so svojim portálom Svet MMA, v spolupráci s Victory Gym Trenčín, kde pôsobí aj čerstvá svetová šampiónka v thajskom boxe Monika Chochlíková.

6-členná komisia nakoniec posúdila projekt ako perspektívny a udelia modulu MMA pre I. stupeň ZŠ štedrý finančný príspevok.

“Sme veľmi radi, že ministerstvo ocenilo náš projekt a pridelilo nám grant v jeho maximálnej výške. Je to veľký úspech nie len pre zadávateľov projektu, ale hlavne pre deti, ktoré si budú môcť vyskúšať čaro bojových športov priamo na hodinách telesnej výchovy,” prezrádza vedúci projektu Bilohuščin.

Výuky bojových športov sa pritom môžu zúčastniť všetky kluby MMA a pridružených bojových športov na Slovensku, stačí splniť podmienky, ktoré stanovilo Ministerstvo školstva.

„Samozrejme, výuku môže viesť iba tréner s platnou trénerskou licenciou, ktorý prejde školením. To sa uskutoční v online priestore 23. januára a okrem mňa ho povedie aj skúsený tréner a rozhodca Jakub Müller,“ pokračuje Bilohuščin.

Tiež dodal, že žiaci sa od februára môžu tešiť na balík 8 vyučovacích hodín, ktoré budú mať za úlohu ukázať hravou formou krásu bojových športov.

„Vyučovanie bude prebiehať až do konca júna a okrem trénerov sa môžu registrovať aj samotné školy, ktorým potom budeme hľadať vhodného lekotora na výuku.“

Ostáva tak veriť, že projekt bude úspešný a v budúcnosti uvidíme čoraz väčšie zapájanie bojových a úpolových športov do vyučovacieho procesu.

Tréneri a školy sa môžu registrovať na stránke www.impactmma.sk .

Súvisiace články