Columbus dobyl Ameriku. Majster MLS vyhral vo finále rozdielom triedy

Hrdinom duelu sa stal Zelarayan.

play off MLS - finále:

Columbus Crew - Seattle Sounders 3:0 (2:0)

Góly: 25. a 82. Zelarayan, 31. Etienne

WASHINGTON. Futbalisti Columbusu Crew sa stali majstrami najvyššej zámorskej súťaže Major League Soccer (MLS).

V noci na nedeľu zdolali vo finále play off na domácom ihrisku Seattle Sounders 3:0 a získali prestížny MLS Cup.

Argentínsky hrdina

Hrdinom stretnutia sa stal argentínsky ofenzívny stredopoliar Lucas Zelarayan, ktorý strelil dva góly a na tretí prihral.

Najprv sa presadil v 25. minúte, keď z prvej poslal do siete dlhý center z pravej strany.

O šesť minút neskôr našiel nezištnou prihrávkou Derricka Etiennea, ktorý šikovne obstrelil brankára hostí.

Krátko pred koncom spečatil triumf Columbusu strelou z hranice šestnástky.

Pre Crew je to po roku 2008 druhý titul v MLS.

Skolil ich koronavírus

Columbus sa musel navyše vyrovnať s absenciou svojich opôr Darlingtona Nagbeho a Pedra Santosa, ktorých vyradil z hry pozitívny test na koronavírus.

"Keď máte silnú víziu, cieľ a skupinu chalanov, ktorí tomu veria, nikto vás nezastaví, aby ste ho dosiahli," povedal tréner Caleb Porter.

Seattle išiel do finále ako obhajca trofeje. Vo finále konferencie vyradil Minnesotu United so slovenským reprezentantom Jánom Gregušom.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Columbus dobyl Ameriku. Majster MLS vyhral vo finále rozdielom triedy