Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Fanúšikom v Miláne sa Škriniarovo meno vyslovovalo ťažko

Milan Škriniar. (Autor: SITA)
Zoran Boškovič|28. aug 2017 o 18:44

Stopér MILAN ŠKRINIAR (22) prišiel na zraz už ako hráč Interu Miláno. Médiám odpovedal aj na to, ako je pripravený nahradiť Martina Škrtela.

Na zraz ste prišli už ako hráč Interu Miláno. Vašou úlohou bude nahradiť Martina Škrtela a Jána Ďuricu. Ako vnímate túto zodpovednosť?

"Snažím sa to nevnímať ako veľkú zodpovednosť, pretože by som sa zbytočne dostal pod tlak. Beriem to športovo, Martina a Jána budeme musieť zastúpiť všetci. Je škoda, že sa obaja vykartovali v rovnakom čase, ale aj taký je futbal a musíme ho tak brať."

Predtým ste hrali so Škrtelom v stopérskej dvojici. Teraz to bude niekto iný. Rozmýšľate nad tým takto?

"Ani nie. V reprezentačnom áčku som na stopérskej pozícii veľa nenastupoval."

Nemali by ste problém ani s pozíciou dirigenta?

"Nemyslím si. Chlapci v tíme sú skúsení, vedia, čo majú hrať, čiže s týmto by problém nemal byť."

Z Interu idú o vás iba slová chvály, od začiatku sezóny ste utvorili stabilnú stopérsku dvojicu s Mirandom. Ako vnímate, že ste sa tak rýchlo etablovali v Interi?

"Nechcem to zakríknuť, ale som šťastný, že dostávam príležitosť, v zápasoch sa mne i celému tímu darí. Vyhrali sme posledné dva ťažké zápasy a ja dúfam, že to tak pôjde ďalej. Musíme sa neustále tlačiť do víťazstiev."

Čím to je, že v takom mladom veku ste rýchlo naskočili do základnej zostavy takého tímu, ako je Inter?

"Sám tréner Luciano Spalletti ma chcel v tíme, preto som sa aj rozhodol prijať ponuku. Keď si vás vyberie samotný tréner, tak pravdepodobne s vami má plány. Dal mi šancu v prípravných zápasoch, zapáčil som sa mu, takže verím, že to bude pokračovať."

Aký máte z neho pocit?

"Veľa ľudí mi hovorilo, že sa podobá na Adriána Guľu (tréner MŠK Žilina pozn. red.). Spalletti je skvelý tréner i odborník. Baví sa s nami aj osobne, pred zápasom i po ňom, respektíve počas tréningu. A to nielen o futbale, ale zaujíma sa, ako sa mám alebo či som si našiel byt. Je ľudský."

Váš otec v rozhovore vyhlásil, že ste dirigovali slávneho stopérskeho kolegu Mirandu. Aká je vaša spolupráca?

"Nejde ani tak o dirigovanie. Je to premenlivé, keď má on hráča za chrbtom, tak mu zakričím, inokedy je to naopak. Spolupracuje sa nám skvelo, má veľa skúseností, pretože odohral už mnoho zápasov na vysokej úrovni."

Milan Škriniar pózuje po prestupe do Interu Miláno. (Autor: TASR)

Vaše meno je po taliansky Miláno. Ako vás prijali ľudia v Miláne?

"Na začiatku sa im to nevyslovovalo ľahko (Milan sa v Taliansku spája s AC Miláno, Inter Miláno je známe pod pomenovaním Internazionale - pozn. red.), pretože je to ich najväčší rival. Ale prijali ma dobre a nie sú žiadne problémy."

Tréner Kozák sa zvykne vyjadrovať k prestupom reprezentantov. Nehovoril s vami ešte o tom vašom do Interu?

"Zatiaľ sme sa o tom nerozprávali, spolu sme boli dnes iba krátko. Určite však na to bude priestor."

Nebolo vám ľúto, že práve v čase, keď ste práve prichádzali do Milána, Juraj Kucka ho opúšťal?

"Presne keď som ja prichádzal do Milána, tak v ten večer alebo nasledujúce ráno Juro odlietal do Turecka. Písali sme si o tom, no či mi to je ľúto? Nuž, bolo by určite príjemnejšie a veselšie, keby bol v Miláne ďalší Slovák, no nemôžeme sa na to takto pozerať, každý máme vlastnú kariéru."

Prejdime k reprezentácii. Ako vnímate Slovinsko? Dlhodobo sa nám s ním nedarí a tentoraz by sme potrebovali vyhrať.

"Je to veľmi dôležitý zápas, pretože nám v tabuľke dýchajú na chrbát. Počuli sme, že má byť vypredaný štadión, bude domáca atmosféra a na tento zápas sa veľmi tešíme. Verím, že vyhráme a konečne prelomíme negatívnu sériu so Slovinskom."

V Interi Miláno hráte s bývalým slovinským reprezentantom brankárom Samirom Handanovičom. Ten už v národnom tíme nehrá, ale nedal vám nejaké rady?

"Ja som najprv ani nevedel, že skončil v reprezentácii. Pýtal som sa ho, či budeme hrať proti sebe, načo mi teda oznámil, že pred vyše rokom teda nastúpila mladá generácia. Zaželal mi veľa šťastia, aj keď budem súperiť s jeho krajinou."

Súvisiace články